هنوز هم برای واکسیناسیون هنرمندان وقت هست!

به گزارش اخذ ویزا، در پی اظهارات مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درباره فرایند واکسیناسیون هنرمندان، فاضل جمشیدی ـ خواننده و فعال اجتماعی ـ به نام یکی از دست اندکاران و پیگیر بخشی از امور اجرایی در دست اقدام برای تزریق واکسن به هنرمندان، گزارشی از نحوه این فعالیت ها ارائه و پیشنهاد تعیین خود را گفت.

هنوز هم برای واکسیناسیون هنرمندان وقت هست!

سیدحسن سیدزاده ـ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ـ در روزهای گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره دلایل تعلل در واکسیناسیون هنرمندان به رغم تاکید سعید نمکی ـ وزیر پیشین بهداشت، محمدمهدی گویا ـ رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و محمدمهدی ناماعیلی ـ وزیر ارشاد، توضیحاتی را ارائه و در بخشی از صحبت هایش اینگونه نام کرده بود، در ابتدا مخالفتی با این کار نبود؛ ولی در ادامه به این نکته توجه شد که با متمایز کردن هنرمندان و اهالی فرهنگ از سایر مردم، کمکی نکرده ایم و باید اجازه دهیم هنرمندان در کنار مردم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و حامل پیام خسته نباشید و تقدیر از کادر درمان باشند. ضمن اینکه برخی از اهالی فرهنگ و هنر هم معتقد بودند که وقتی برای تزریق واکسن به یک ستاد مراجعه می کنند، همین که دقایقی در کنار کادر درمان باشند و به آنها خسته نباشید بگویند، می تواند برای آنها روحیه بخش باشد. از طرفی برای خود اهالی فرهنگ و هنر هم راحت تر خواهد بود که به یک ستاد واکسیناسیون نزدیک به منزل خود مراجعه کنند.

حالا فاضل جمشیدی ـ خواننده و فعال اجتماعی ـ در یادداشتی که در راستای مصاحبه سیدزاده نوشته و در اختیار خبرنگاران قرار داده، نکاتی را درباره واکسیناسیون هنرمندان یادآور شده است.

در یادداشت او آمده است:

عطف مصاحبه پخش شده، جناب آقای علیرضا زالی، رییس ستاد مبارزه با کرونا از شبکه سراسری رادیو ایران مبنی بر ضرورت دو برابر شدن ستادهای تزریق واکسن کرونا طی هفته آینده و اقدامات مشترکی که فیمابین صندوق اعتباری هنر، خانه موسیقی و وزارت بهداشت، به صورت مستند وجود دارد و قرار بر اقدام اجرایی و پیگیری و استقرار کنندگان وزارت بهداشت در پنج ستاد خانه تئاتر، خانه سینما، خانه موسیقی، انجمن خوشنویسان و احتمالا موزه موسیقی ایران به نام های هنرمندان درگذشته حوزه های نام برده به واسطه کرونا، از جمله پرویز پورحسینی (ستاد خانه تئاتر)، فرشته طائرپور (ستاد خانه سینما)، آیدین الفت (ستاد خانه موسیقی)، علی راهجیری (انجمن خوشنویسان) و علی مرادخانی (ستاد موزه موسیقی ایران)، به نظر می رسد با اتکا به سه نامه مهم به شماره 9821 /304/ د در تاریخ 2 /6 /1400، 735 /100 1 /6 /1400 و 9853 /304/ د 2 /6 /1400 امضاشده از سوی وزیر بهداشت سابق، دکتر سعید نمکی و دکتر محمدمهدی گویا ـ رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر ـ درخصوص:

1. واکسیناسیون کل هنرمندان کشور به نام اقدام فوری و حیاتی با کمک صندوق اعتباری هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور

2. اعلام تأییدیه مشخص و روشن به دانشکده های علوم پزشکی ایران ـ تهران و شهید بهشتی از سوی دو ستاد مدیریت بیماری های واگیر برای هماهنگی انجام واکسیناسیون هنرمندان عضو هنرمندان صندق اعتباری هنر و ارسال رونوشت این نامه به 15 مقصد مرتبط

3ـ اعلام و تایید مشخص و روشن ستاد بیماری های واگیر به مرکز علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، مبنی بر بلامانع بودن اختصاص سهمیه واکسن به موسیقیدانان از طریق خانه موسیقی و ...

می توان ظرف یک هفته با پیگیری های ستادی با مراکزی که قبلا مکاتبه و مذاکره شده و جلسات گذاشته شده نسبت به تجهیز ستادهای پنج گانه به نام هنرمندان و در محل خود ستادها اقدامات فوری را انجام داد.

ضمن اینکه هم اکنون بسکمک از اعضای ارکستر سمفونیک ایران و حتی ارکستر موسیقی ملی و اعضای خانه موسیقی و خانه های دیگر تزریق نکرده اند. این اقدام منجر خواهد شد به صرفه جویی در دقت و انرژی هنرمندان که در ستادهای محلات خود گرفتار صف و نوبت و اتلاف وقت نشوند.

همه مطلع هستیم که حداقل نزدیک به 10 میلیون واکسن هم در همین روزها وارد کشور شده است و مشکل تامین هم نداریم پس چرا تعلل و چرا توقف؟! هنوز هم وقت هست تا دیر نشده اقدام کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1977

به "هنوز هم برای واکسیناسیون هنرمندان وقت هست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز هم برای واکسیناسیون هنرمندان وقت هست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید