وزیر میراث فرهنگی: نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مسافرت های نوروزی، ضمن تاکید بر ممنوعیت برپایی چادرهای مسافرتی در نوروزامسال، توضیح داد که نگران سفرهای بی ضابطه هستیم.

وزیر میراث فرهنگی: نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان عصر شنبه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی که در موزه ملی برگزار گردید، گفت: در صورت مهار کرونا امکان برقراری مشروط سفرهای نوروزی وجود دارد، اما آنچه برای ما اهمیت دارد رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم است.

وی در ادامه با اشاره به تورهای مسافرتی و اقامت در مراکز اقامتی مورد تایید وزارت میراث فرهنگی گفت: نگرانی ما از این دو گونه سفر نیست ما نگران سفرهای بی ضابطه هستیم که در آنها تجمع موجود دارد. به عنوان مثال در نوروز 1400 برپایی چادر های مسافرتی و هر گونه کمپ و تجمع ممنوع است.

سیاست توزیع یکنواخت توریست

مونسان گفت: در نظر داریم در نوروز 1400 سیاست توزیع یکنواخت توریست را برنامه ریزی کنیم. در این راستا کوشش می کنیم از تجمع سفرها در استان ها که پیش از این همیشه جمعیت زیادی را پذیرا بود، جلوگیری گردد.

وزیر میراث فرهنگی توریستی و صنایع دستی با اشاره به حضورش در کمیته امنیت اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا برایر سفرهای نوروزی گفت: احتیاج به نشاط اجتماعی جامعه و یاری به فعالان حوزه توریستی سبب شد مدل ها و روش هایی برای سفر ایمن برای نوروز سال آینده را برنامه ریزی و تدوین کنیم.

نمی خواهیم فعالان حوزه توریستی تجربه سخت نوروز 99 رو تجربه نمایند

مونسان گفت: فعالان حوزه توریستی در سال 99تجربه سختی را به خاطر آسیب های ناشی از کرونا مرور کردند از این رو نمی خواهیم در نوروز سال 1400 نیز آسیب های بیشتری به آنها زده گردد.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی ابراز امیدواری کرد: سفرهایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی توریستی کشور را رونق بخشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت توریستی و صنایع دستی شرایط بسیار بدی را در سال 99 تجربه کردن گفت: اما همچنان شاهد هستیم که این دو صنعت همچنان زنده و پویا هستند.

اعطای تسهیلات 150 میلیارد تومانی دولت به فعالانه صنعت توریستی

مونسان با اشاره به پنجمین جشنواره فجر و صنایع دستی گفت: در این جشنواره آخرین دستاوردهای این صنعت به نمایش درآمده است.

وزیر میراث فرهنگی توریستی و صنایع دستی با اشاره به اینکه همیشه بخشی از صادرات صنایع دستی به صورت چمدانی و به وسیله توریستان خارجی از کشور خارج می شد گفت : شیوع کرونا به این بخش نیز آسیب بسیار جدی وارد کرد البته فروش الکترونیک صنایع دستی در داخل کشور به صفر نرسید اما آن را کاهش داده است.

مونسان با اشاره به اعطای تسهیلات 150 میلیارد تومانی دولت به فعالانه این صنعت گفت: این حمایت ها متناسب و کافی نبود اما می توانستیم بیش از این نیز به فعالان صنایع دستی تسهیلات اعطا گردد اما شرایط که بانک ها برای اعطای این وام ها در نظر گرفته بود سخت بود و فعالانه صنایع دستی امکان اخذ این وام را پیدا نکردند.

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر در یک نگاه

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر 20 بهمن ماه امسال با حضور 150 هنرمند و 300 اثر در محل موزه ملی ایران شروع به کار کرد.

نمایش آخرین دستاوردهای صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع دستی، ایجاد فضایی برای مواجهه بی واسطه مخاطبان با آثار صنایع دستی و ارتباط با هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره صنایع دستی فجربود.

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر که در محل موزه ملی ایران برگزاری شده بود، با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1703

به "وزیر میراث فرهنگی: نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر میراث فرهنگی: نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید