پدیده لیگ ایران را بشناسیم

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - بنیامین فرجی، قهرمان یازده ساله تنیس روی میز نونهالان ایران به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر این رشته لقب گرفت.

پدیده لیگ ایران را بشناسیم

به گزارش شهروند، یک بازیکن یازده ساله و 110 سانتی متری که فزونی قدی اش نسبت به میز پینگ پنگ به 40 سانتیمتر هم نمی رسد، در لیگ برتر بزرگسالان حاضر شده و با ارایه یک نمایش فوق العاده میدان را ترک کرده تا توجه همه ازجمله سرمربی تیم ملی را به خود جلب کند.

البته در سال های اخیر شاهد ظهور برخی چهره ها به عنوان پدیده در رشته تنیس روی میز بودیم. نوید شمس آخرین نمونه از این پدیده ها بود که در سن خیلی پایین نامش مطرح شد و خیلی زود به رده بزرگسالان راه پیدا کرد، اما در جریان مرحله برگشت لیگ برتر تنیس روی میز یک پسر یازده ساله در حالی به میدان رفت که فقط سروگردن او بالاتر از ارتفاع میز پینگ پنگ دیده می شد. مصاف دیدنی بنیامین فرجی یازده ساله با تیم دانشگاه آزاد با مهرشاد پوده، از پینگ پنگ بازان مطرح کشور که نزدیک هم دنبال شد، توجه همه را به خود جلب کرد.

این پسر پینگ پنگ باز که در رده نونهالان مسابقه می دهد، خودش را به عنوان جوان ترین ورزشکار تاریخ لیگ برتر تنیس روی میز مطرح کرده است. او در شرایطی در این مسابقه مقابل رقیب بیست ودو ساله اش شکست خورد که با نتیجه 2 بر صفر پیش بود و فقط روی کم تجربگی در این جدال نزدیک نتیجه را واگذار کرد.

پدر بنیامین که خودش دستیار مدیر تیم های ملی تنیس روی میز و از قهرمانان سابق این رشته است، در این باره می گوید: مهرشاد پوده حدود 22، 23 سال دارد و جزو 16 نفر برتر ایران است. او بازی را دو بر صفر از بنیامین عقب و در گیم سوم نیز بنیامین تا امتیاز 7 با حریفش برابر بود و می توانست برنده مسابقه باشد. درنهایت اما خیلی نزدیک این بازی به سود پوده تمام شد، اما یکی از زیباترین بازی های دور مقدماتی لیگ بود. سرمربی تیم ملی، مسئول کمیته برگزاری، رئیس هیأت تهران و خیلی افراد دیگر در سالن بودند و همه به وجد آمدند.

رضا فرجی در ادامه می افزاید: خیلی مهم است که بنیامین در راستا درستی قرار بگیرد و دیده شدن او در این سن کار مرا سخت می کند. او هم اکنون فقط سروگردنش بالاتر از میز است. حساب کنید ارتفاع میز پینگ پنگ 76 سانتیمتر است و بنیامین 110 سانتیمتر قد دارد. او از پنج سالگی پینگ پنگ را شروع کرد و الان هم عاشق این رشته است. حتی اوایل قدش به میز نمی رسید و روی میز می ایستاد. بعد از یک سال بنیامین توانست روی زمین بایستد و بازی کند.

پدر بنیامین کرونا را عاملی برای جلوگیری از پیشرفت چشمگیر این پسر یازده ساله می داند و می گوید: بنیامین در مسابقات نونهالان دیگر یک قهرمان همیشگی شده و باید در مسابقات بین المللی شرکت کند. متأسفانه به کرونا برخورد کردیم و او نتوانست در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کند؛ وگرنه کارهای بزرگ تری هم می کرد. او از نه سالگی در یازده ساله ها قهرمان شد و احدی هم به واسطه همین به او اعتماد و ریسک کرد. جدا از اینکه پدر بنیامین هستم، از نگاه یک کارشناس و ملی پوش سابق معتقدم او باید با این استعداد قهرمان بزرگی شود. متأسفانه فقط کرونا شرایط سختی را برای ما ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1737

به "پدیده لیگ ایران را بشناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده لیگ ایران را بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید