پلوسی: استیضاح ترامپ به زودی انجام می شود

به گزارش اخذ ویزا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، دموکرات ها برنامه ادامه محاکمه دونالد ترامپ به جهت استیضاحش از بابت تحریک به اغتشاشات اخیر در کنگره این کشور را دارند.

پلوسی: استیضاح ترامپ به زودی انجام می شود

به گزارش الجزیره، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد، ادامه یافتن فرآیند محاکمه برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق در مجلس سنا به درخواست جو بایدن رئیس جمهور فعلی این کشور برای اتحاد آسیب نخواهد زد.

پلوسی به خبرنگاران در کنگره گفت: حقیقت این است که رئیس جمهور سابق آمریکا مرتکب اقدام در راستای تحریک به شورش شده است.

او اظهار کرد: من فکر نمی کنم گفتن این که بیایید آن را فراموش کنیم و ادامه دهیم چندان اتحاد ساز باشد. شما اینطوری اتحاد ایجاد نمی کنید.

ششم ژانویه هزاران حامی دونالد ترامپ در واشنگتن تجمع کرده تا به سخنرانی این رئیس جمهور سابق گوش دهند و بعد از آن به سمت کنگره آمریکا که مشغول برگزاری نشست رای گیری برای تایید پیروزی بایدن در انتخابات بود راهپیمایی کردند.

بسیاری از قانونگذاران از نقش ترامپ در این اتفاق خشمگین شدند و در 13 ژانویه مجلس نمایندگان با 232 رای موافق به 197 رای مخالف رای به استیضاح دونالد ترامپ از بابت تحریک به شورش داد.

پلوسی گفت: او (ترامپ) سربازان را گرد هم آورد. او از آن ها خواست به سختی بجنگند. او آن ها را در جهت رفتن به سمت کنگره قرار داد. او خواستار بی قانونی شد. او جهت رفتن به سمت کنگره را نشان داد؛ و بی قانونی رخ داد.

این رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چارچوب زمانی برای موعد احتمالی برگزاری محاکمه سنا برای ترامپ نداد هر چند که مصاحبه هایی میان رهبران مجلس نمایندگان و سنا درباره زمان انجام این محاکمه وجود دارد.

پلوسی گفت: این به زودی انجام خواهد شد.

برخی جمهوریخواستار سنا هشدار داده اند اجرای محاکمه برای استیضاح دونالد ترامپ اکنون که او ریاست جمهوری را ترک کرده برای بایدن زیانبار و اختلاف برانگیز خواهد بود.

آن ها هشدار می دهند که این کار به قابلیت بایدن برای جلب حمایت جمهوریخواستار که به آن برای پیشبرد دستور کار قانونگذاری خود و کسب تایید برای نامزدهایش برای کابینه نیاز دارد، آسیب می زند.

پلوسی با گفتن اینکه به زودی بند مربوط به استیضاح ترامپ از بابت تحریک به شورش را نزد سنا می فرستد اظهار کرد: من قرار نیست به شما بگویم کی این اتفاق می افتد. سوال های دیگر درباره این است که چطور محاکمه اجرا شود. ما آماده هستیم.

به گزارش یو اس ای تودی، یک منبع آگاه به این برنامه که نامش را فاش نکرد گفت، این بند مربوط به استیضاح ترامپ احتمالا امروز جمعه فرستاده می شود تا صحنه را برای انجام محاکمه در روز دوشنبه آماده کند. به گفته این منبع این برنامه ممکن است تغییر کند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1635

به "پلوسی: استیضاح ترامپ به زودی انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: استیضاح ترامپ به زودی انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید