کشف آثار باستانی قدیمی تر از اهرام مصر در عربستان

به گزارش اخذ ویزا، سازه های سنگی در عربستان پیدا شده که به گفته باستان شناسان از اهرام مصر نیز قدیمی تر هستند.

کشف آثار باستانی قدیمی تر از اهرام مصر در عربستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بدر بن عبدالله، وزیر فرهنگ سعودی روز شنبه گفت که سازه های سنگی پیدا شده اند که از قدیمی ترین اهرام مصر نیز قدیمی تر هستند. او با انتشار توئیتی نوشت که این آثار در شمال غربی عربستان کشف شده و آن را یک عملیات باستان شناسی مهم توصیف و تأکید کرد که بنا های بزرگ سنگی در آن منطقه از قدیمی ترین بنا ها در دنیا هستند و بیش از 7 هزار سال سن دارند.

عبدالله پنجشنبه گذشته در گزارشی که در یک مجله آمریکایی منتشر شده بود گفت که این ساختار های کشف شده به شکل مستطیل های سنگی هستند و آن ها را قدیمی تر از اهرام مصر در جیزه که یکی از عجایب هفتگانه دنیا است، توصیف کرد.

بودجه تحقیق در خصوص این کشف باستان شناسی توسط کمیسیون سلطنتی تأسیس شده توسط عربستان سعودی تأمین می گردد. محققان در این تحقیق گزارش دادند که هزاران سازه سنگی باستانی در صحرایی در شمال غربی عربستان بیش از 7 هزار سال قدمت دارند و اعلام شده که آن ها 2 هزار سال از اهرام مصر در جیزه پیرتر هستند.

بعضی از این ساختار ها به صورت دیواره های کم ارتفاع به شکل مستطیل به نظر می رسند و محققان معتقدند که ممکن است برای راهنمایی موکب های در جهت ساخته شده باشند. محققان اظهار داشتند که یکی از مستطیل هایی که پیدا کردند با حمل بیش از 12 هزار تن سنگ بازالت ساخته شده که ساخت این سازه کار سخت و طاقت فرسایی بوده و انجام آن ده ها ماه به طول انجامیده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1823

به "کشف آثار باستانی قدیمی تر از اهرام مصر در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آثار باستانی قدیمی تر از اهرام مصر در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید