کودک مریوانی، جوان ترین هنرمند صنایع دستی آسیا شد

آروین خُسبی کودک هنرمند فعال حوزه صنایع دستی شهر مریوان از طرف شورای جهانی صنایع دستی موفق به دریافت گواهینامه جهانی کلاش بافی (نوعی پاافزار کردی)و به عنوان جوان ترین فعال این حوزه در منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

کودک مریوانی، جوان ترین هنرمند صنایع دستی آسیا شد

به گزارش خبرنگاران، سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این گواهینامه به امضای مدیر منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی رسیده است، گفت: با این انتخاب زمینه معرفی بیش از پیش صنایع دستی کردستان خصوصا کلاش فراهم شد.

علوی اضافه نمود: آروین خُسبی از پنج سالگی مشغول به کلاش بافی است و با انتخاب شورای جهانی صنایع دستی به عنوان جوان ترین هنرمند آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

وی با تبریک این انتخاب به مردم کردستان و شهرستان مریوان، از برنامه های میراث فرهنگی کردستان برای توسعه آموزش های صنایع دستی در میان نسل جوان اطلاع داد و گفت: ظرفیت های هنری و تاریخی کردستان در قالب صنایع دستی می تواند سفیری برای معرفی این استان باشد.

آروین خُسبی، متولد 19 اردیبهشت سال 1388 در مریوان است که اکنون کنار پدر و پدربزرگش مشغول هنرنمایی در ساخت کلاش پا افزار کُردی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 29 دی 1397 شناسه مطلب: 52

به "کودک مریوانی، جوان ترین هنرمند صنایع دستی آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودک مریوانی، جوان ترین هنرمند صنایع دستی آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید