گام اساسی پالایشگاه اصفهان برای تبدیل شدن به پتروپالایش

به گزارش اخذ ویزا، خبرنگاران/اصفهان عضو هیئت مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان و شرکت پتروشیمی اصفهان گفت: شرکت پالایش نفت اصفهان با خرید حدود 42 درصد سهام پتروشیمی اصفهان، گام اساسی برای تبدیل شدن به پتروپالایش را برداشت.

گام اساسی پالایشگاه اصفهان برای تبدیل شدن به پتروپالایش

مهدی صرامی با بیان اینکه پالایشگاه اصفهان 100 درصد خوراک پتروشیمی استان را تأمین می کند، اظهار کرد: با تبدیل شرکت پالایش نفت اصفهان به پترو پالایش و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی که به پالایشگاه وابسته هستند و خوراک خود را از این مجتمع عظیم صنعتی دریافت می کنند، نیاز سایر صنایع نیز تأمین می شود.

وی با بیان اینکه حرکت امروزه کشورهای پیشرفته دنیا به سمت ایجاد واحدهای پترو پالایشی (تجمیع واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی) است و این فرایند اهمیت ویژه موضوع را نشان می دهد، تاکید کرد: افزایش حاشیه سودآوری نفت، کاهش آلودگی، کاهش هزینه تأمین خوراک و مدیریت یکپارچه از مزایای پتروپالایش شدن است.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی پالایشگاه اصفهان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی اصفهان نیز با بیان اینکه با حمایت مدیران شرکت پالایش نفت اصفهان، پیوند پتروشیمی و پالایشگاه اصفهان، محکم تر از قبل خواهد شد، گفت: با بهره گیری از تجربیات و تعاملات دوسویه و هم افزایی دو شرکت می توان ارزش های اضافه کرده جدید برای پتروشیمی اصفهان ایجاد کرد.

سیدمصطفی الهی، تکالیف مجمع عمومی شرکت پتروشیمی اصفهان را نقشه راه این شرکت مطرح نمود و انجام آن را ضروری دانست و اضافه کرد: اجرایی شدن پروژه ها و طرح های جامع بهینه سازی شرکت از گام های پیش رو و اقدامات مؤثر این شرکت بوده که باید هرچه سریع تر آغاز و پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1804

به "گام اساسی پالایشگاه اصفهان برای تبدیل شدن به پتروپالایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام اساسی پالایشگاه اصفهان برای تبدیل شدن به پتروپالایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید