تور هند: گردشگری پزشکی در هند برای استفاده از خدمات درمان با سلول های بنیادی

به گزارش اخذ ویزا، گردشگری پزشکی شاخه ای از گردشگری سلامت است. این صنعت در کشور هند با ارائه خدمات درمانی نظیر درمان با سلول های بنیادی برای بیماران مبتلا به دیستروفی ماهیچه ای روز به روز در حال توسعه است. با خبرنگاران همراه باشید.

تور هند: گردشگری پزشکی در هند برای استفاده از خدمات درمان با سلول های بنیادی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

دیستروفی ماهیچه ای

دیستروفی یا دش پروردگی ماهیچه ای (Muscular dystrophy) یک بیماری جهانی است که همه نژادهای بشری را تهدید می نماید و البته بیشتر در بچه ها پسر مشاهده می گردد. دیستروفی ماهیچه ای یک سلسله بیماری های بسیار حاد ژنتیکی (ژن عامل بیماری روی کروموزوم x قرار گرفته است) پیش فراینده وابسته به کروموزوم ها است که از عوارض اصلی این بیماری می توان تحلیل و نابودی ماهیچه های ارادی (که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند) را نام برد که در حالت های شدید بیماری، نهایتا منجر به عدم توانایی در راه رفتن، 96٪ معلولیت، مسائل تنفسی و مرگ می گردد.

دیستروفی ماهیچه ای یا به اختصار MD، انواع مختلفی دارد. دو نمونه از رایج ترین انواع آن که بیشتر بچه ها را درگیر می نماید دیستروفی ماهیچه ای دوشن و بکر (Becker and Duchenne) هستند که هر دو می توانند تاثیرات مخربی بر توانایی تحرک افراد حتی برای انجام کارهای روزمره داشته باشند. معمولا افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند در نهایت مجبور به استفاده از ویلچر می شوند و قادر نیستند از خود مراقبت نمایند. تنها در کشور ایالات متحده آمریکا، از هر ده هزار نفر فرد مذکر بین 5 تا 24 سال، 1/5 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

متاسفانه درمانی برای دیستروفی ماهیچه ای وجود ندارد اما بعضی اقدامات درمانی وجود دارند که سبب کاهش سرعت پیشرفت بیماری و در پی آن افزایش کیفیت زندگی بیماران می شوند. روش های درمانی و داروهای توصیه شده برای این بیماری تنوع زیادی دارند. روزبه روز افراد بیشتری در پی برترین درمان ها برای بیماری و برترین روش ها برای مقابله با بیماری های ازبین برنده توان حرکتی هستند.

در میان درمان های مختلفی که در هند برای این بیماری ارائه می گردد، درمان با سلول های بنیادی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. درمان با سلول های بنیادی تاثیرات خوبی در پسرفت بیماری و بهبودی در حرکت دارد و شاید سنگ بنایی برای درمان کامل این بیماری نیز باشد.

بازگشت قدرت ماهیچه ها یکی از نتایج ثابت شده این فرایند درمان است. پزشکان و دانشمندان از کسب این موفقیت بسیار شگفت زده و خرسند هستند و در پی آن هستند که تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهند و این شیوه درمانی را توسعه دهند.

به علت ممنوعیت ها، محدودیت ها و اختلافات موجود در قوانین فدرالی و ایالتی آمریکا، بیماران آمریکایی باید برای درمان به مراکز درمانی خارج از کشور مانند مراکز درمانی کشور هند بفرایند؛ جایی که در آن درمان با سلول های بنیادین روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است.

به همین علت و دلایل دیگر، روز به روز آمریکایی های بیشتری تصمیم می گیرند تا گردشگری پزشکی را تجربه نمایند.

گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی شاخه ای از گردشگری سلامت است که در آن شخص از کشوری پیشرفته به سایر نقاط جهان سفر می نماید تا از خدمات پزشکی کشور مقصد در مراکز درمانی استفاده کند. در اغلب موارد، هدف از گردشگری پزشکی استفاده از قیمت پایین خدمات پزشکی یا دریافت سریع تر خدمات در سایر نقاط جهان است.

توریسم پزشکی با سفرهای معمولی پزشکی فرق دارد. در سفرهای معمولی، شخص از کشوری کمتر پیشرفته برای دریافت خدمات پزشکی به کشورهای پیشرفته می رود و علت آن نبود خدمات مشابه در کشورش است. در حالی که در توریسم پزشکی خدمات مشابه ارائه می گردد ولی جهانگرد کشور دیگر را ترجیح می دهد؛ مانند سفر آمریکایی ها به هند برای درمان دیستروفی ماهیچه ای.

گردشگری پزشکی در هند در حال رشد است و در آینده نزدیک به یکی از صنایع پرسود و پرطرفدار این کشور تبدیل خواهد شد. تحقیقات نشان داده است که این صنعت سال جاری چیزی در حدود 3 میلیارد دلار عایدی برای این کشور خواهد داشت.

هزینه های درمانی و مراقبت سلامتی در هند یک دهم هزینه ها در آمریکا است. تخمین زده می گردد که بیش از صدهزار آمریکایی در سال برای دریافت خدمات پزشکی به هند سفر می نمایند. میانگین مقدار پس انداز برای یک آمریکایی که در هند خدمات پزشکی دریافت می نماید، در حدود 65 تا 90 درصد است. این مقدار بسیار قابل توجه است به خصوص در خصوص درمان با سلول های بنیادی برای مبتلایان به دیستروفی ماهیچه ای که این خدمات در بیشتر بیمارستان های آمریکا قابل ارائه نیست.

درمان دیستروفی در هند بسیار گسترده است اما اخیرا درمان با سلول های بنیادی نتایج شگفت انگیزی در درمان این بیماری نشان داده است. بیماران متعددی از سراسر جهان در قالب گردشگری پزشکی برای درمان این بیماری به هند سفر می نمایند و از فرصت های درمان با سلول های بنیادی با هزینه ها و مسائل قانونی کمتر، استفاده می نمایند.

این شرایط نه تنها فرصتی عالی برای بیماران است تا خدمات پزشکی خوب و مقرون به صرفه دریافت نمایند، بلکه برای اقتصاد هند نیز بسیار کارآمد خواهد بود. خوشبختانه در جریان درمان با سلول بنیادی، وضعیتی بسیار نزدیک به درمان قطعی مشاهده شده است و اکنون بیماران زیادی می توانند برای بهبود خود به پزشکان هندی اعتماد نمایند.

منبع: کجارو / india.ezinemark.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2260

به "تور هند: گردشگری پزشکی در هند برای استفاده از خدمات درمان با سلول های بنیادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند: گردشگری پزشکی در هند برای استفاده از خدمات درمان با سلول های بنیادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید