یزدانیان: تعامل پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات برای انجام پروژه سیستم عامل بومی

به گزارش اخذ ویزا، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:پروژه سیستم عامل بومی در این پژوهشگاه تعریف نشده اما تعاملات ما با تیم های این پروژه باعث شده تا آنها بتوانند از تجهیزات و آزمایشگاه های این مرکز استفاده نمایند.

یزدانیان: تعامل پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات برای انجام پروژه سیستم عامل بومی

وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعاتی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی اخذ ویزا، با اشاره به همکاری های این مرکز برای انجام پروژه های کلان تحقیقاتی گفت: موضوع سیستم عامل بومی که پیش از این مطرح شده بود توسط تیم های تحقیقاتی در حال اجرا است که این تیم ها با پژوهشکده های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات کاملا در ارتباط هستند.

وی اضافه نمود: اساتید این پروژه با مراجعه به پژوهشگاه تعامل مناسبی را بین این تیم ها و پژوهشگاه ایجاد نموده اند. البته پروژه سیستم عامل بومی در پژوهشگاه تعریف نشده اما تعاملات ما با این تیم ها باعث شده تا آنها بتوانند از تجهیزات و آزمایشگاه های این مرکز استفاده نمایند.

وی در خاتمه اظهار داشت: یکی از فعالیت های خوبی که در این پژوهشگاه انجام شد و با همکاری بخش خصوصی بود موضوع اندروید ملی بود که تقریبا می توان گفت این قضیه یکی از بهترین فعالیت های تحقیقاتی این پژوهشگاه بوده است.

گفتنی است موضوع سیستم عامل بومی پیش از این توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شده و جزو اولویت های این وزارتخانه قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 270

به "یزدانیان: تعامل پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات برای انجام پروژه سیستم عامل بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانیان: تعامل پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات برای انجام پروژه سیستم عامل بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید