آیا بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟

به گزارش اخذ ویزا، حدود شش ماه است که وزیر و مدیران وزارت راه وشهرسازی وعده افتتاح و تحویل اولین پروژه های مسکن ملی را می دهند اما هنوز این وعده به خاتمه نرسیده است.

آیا بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

طرح مسکن ملی با هدف ساخت 400 هزار واحد برای دهک های متوسط جامعه در شهریور ماه سال گذشته به صورت پایلوت در استان کرمان شروع و ثبت نام مرحله اول طرح نهایی برای همه استان ها از آبان ماه گذشته انجام شد. در انتها مرحله اول حدود 140 هزار نفر در کل کشور واجد شرایط شناخته شده اند.

ماه های فروردین و اردیبهشت

در میانه اسفند ماه گذشته محمود محمودزاده، معاون وزارت راه وشهرسازی به ایسنا گفت: اکنون پروژه هایی وجود دارند که بالای 70 و بعضا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم ابتدای سال 1399 و در ماه های فروردین و اردیبهشت بتوانیم اولین پروژه های طرح اقدام ملی مسکن را افتتاح کنیم.

هنوز اولین واحد ها افتتاح نشده ولی معاون وزارت راه اعلام نموده نموده که سال جاری 400 هزار واحد این طرح به متقاضیان تحویل می گردد.(تسنیم / 16 فروردین 99)

ماه های خرداد و تیر

این اولین وعده برای افتتاح بود و محمودزاده در انتها فروردین ماه وعده داد که اولین پروژه طرح اقدام ملی فراوری مسکن در ماه های خرداد و تیر سال جاری افتتاح و به متفاضیان تحویل داده می گردد.

سه روز بعد از این اظهارات، وی به ایسنا گفت: 17 هزار و 500 واحد طرح اقدام ملی مسکن آماده واگذاری است، تا انتها سال 1398 عملیات ساخت دست کم 218 هزار و 52 واحد مسکونی شروع شده که معادل 54 درصد کل پروژه است.

افتتاح در تابستان

با گذشت دو سوم خرداد ماه خبری از افتتاح نشد و معاون وزارت راه در اظهارنظر جدیدی به مهر گفت: در تابستان سال جاری اولین افتتاح های اقدام ملی مسکن انجام می گردد که تأثیر جدی بر رونق مسکن خواهد گذاشت.

روزهای انتهای مرداد ماه

یک ماه پس از این موعد، یعنی در روز 20 تیر ماه محمودزاده در مصاحبه با اخذ ویزا علت افتتاح نشدن این واحد ها را اینطور عنوان نمود که این واحد ها تقریبا آماده هستند، اما از آنجایی که بعضی از استان ها از نظر شیوع ویروس کرونا در شرایط قرمز قرار دارند منتظر بهبود شرایط بودیم که ظرف چند روز آینده از اولین واحد های مسکن ملی بهره برداری خواهد شد.

پس از دهه محرم

این وعده نیز عملی نشد و در روز 19 مرداد ماه علت عملی نشدن وعده قبلی اینطور عنوان شد که چون برای افتتاح این پروژه احتیاج هست که رئیس جمهور حضور داشته باشند، منتظر یک زمانی هستیم که امکان حضور ایشان باشد.

معاون وزارت راه گفت: در این باره هماهنگی های لازم اجرا شده و احتمالا بعد از دهه محرم این پروژه افتتاح گردد.

هفته دولت

وی سپس در روز 25 مرداد ماه گفت: بعضی واحدهای طرح ملی مسکن هفته دولت افتتاح می گردد. افتتاح بعضی واحدهای به جامانده مسکن مهر (حدود 38 هزار واحد) و همچنین طرح ملی مسکن بخشی از برنامه های هفته دولت در بخش مسکن است.

افتتاح در ماه آینده (مهر ماه)

بیش از یک هفته از دهه محرم می گذرد و وزیر اعلام نموده که اولین سری واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در استان های پیشتاز ماه آینده به مردم تحویل خواهد شد.

در حالی که ساخت 400 هزار واحد و افتتاح اولین پروژه های آن پس از گذشت حدود یک سال هنوز به نتایج اولیه هم نرسیده، کمیسیون عمران قرار است طرح دو فوریتی ساخت سالانه یک میلیون واحد تا چهارسال(چهار میلیون واحد) را به صحن مجلس ببرد.

چند روز قبل البرز حسینی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در این خصوص به اخذ ویزا گفت: طرح دو فوریتی برای خانه دار کردن اقشار ضعیف پذیر آماده شده که براساس آن طی چهار سال آینده برای هر سال یک میلیون واحد ساخته و تحویل متقاضیان داده گردد.

در مورد علت به تاخیر افتادن وعده افتتاح مسکن ملی از وزارت راه وشهرسازی سوال شد اما بدون پاسخ ماند، باید دید که آیا وعده وزیر اجرا می گردد و بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1142

به "آیا بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید