آیا قرار است ایران با آمریکا مذاکره کند؟ایا ایران به انگلیس غرامت داده است؟ ظریف پاسخ داد

به گزارش اخذ ویزا، وزیر خارجه کشورمان درباره مذاکره با آمریکا به خبرگزاری صدا و سیما گفت که هیچ مذاکره ای در کار نیست و مذاکره ای برای پرداخت غرامت به انگلیس نداشته ایم.

آیا قرار است ایران با آمریکا مذاکره کند؟ایا ایران به انگلیس غرامت داده است؟ ظریف پاسخ داد

به گزارش خبرگزاری اخذ ویزا، دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در خصوص انتشار اخباری از سوی نیویورک تایمز که مدعی شده بود ایران قصد مذاکره با آمریکا را دارد گفت که هیچگونه مذاکره ای در کار نیست و همچنین در خصوص اخباری مبنی بر رایزنی ایران و انگلیس برای پرداخت غرامت به این کشور گفت: برای پرداخت غرامت در موضوع سفارت انگلیس در تهران، هیچگونه اقدام و مذاکره ای نداشته ایم.

آقای محمد جواد ظریف در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، در خصوص اظهارات و درخواست انگلیس مبنی بر پرداخت غرامت از سوی ایران به دلیل آسیب دیدن سفارت انگلیس در تهران، گفت: مقرراتی در حقوق بین المللی وجود دارد و دولت ایران نیز اعلام کرده، حفظ حراست از سفارتخانه های خارجی در تهران تعهد دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه مقامات کشور بر اینکه نکته تاکید دارند.

وزیر امور خارجه اضافه نمود: درباره جزئیات این موضوع دو طرف باید مذاکره کنند و هنوز هیچ مذاکره ای در این باره صورت نگرفته است.

آقای ظریف همچنین درپاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بلوک نفتی شماره 12 سوریه به ایران واگذار شده است؟ گفت: هم اکنون کشور سوریه به سمت استقرار و آرامش پیش می رود و تروریست ها فقط در چند نقطه منحصر شدند، طرح های مشترکی داریم که در این طرح ها همکاری در حوزه انرژی هم است.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه برای توسعه سوریه و مسائل اقتصادی این کشور، همکاری های خوبی داشته ایم، اضافه نمود:درباره جزئیات آنکه در کدام حوزه نفتی ما حضور داریم و یا خواهیم داشت، اطلاعات جزیی ندارم و نه می توانم به این موضوع ورود کنم.

هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست، گفت: آمریکایی ها نشان دادند، نمی شود به نتیجه مذاکراتشان هم اعتماد کرد.

آقای محمد جواد ظریف در خصوص اینکه در روزهای اخیر برخی تحلیگران از مذاکره با آمریکا مطالبی را عنوان می کنند، اضافه نمود: تقریبا دنیا به این نتیجه رسیده اگر بخواهند با آمریکا مذاکره ای داشته باشند، هر لحظه که آمریکا بخواهد توافق را نادیده می گیرد و دولت کنونی آمریکا به جای بهانه تراشی باید رفتارش را اصلاح کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 18 تیر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1005

به "آیا قرار است ایران با آمریکا مذاکره کند؟ایا ایران به انگلیس غرامت داده است؟ ظریف پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا قرار است ایران با آمریکا مذاکره کند؟ایا ایران به انگلیس غرامت داده است؟ ظریف پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید