اطلاعیه اداره کل منابع انسانی درباره شرایط دورکاری برای کارمندان دانشگاه تهران

به گزارش اخذ ویزا، با توجه به شیوع و اوج گیری ویروس کرونا، اداره کل منابع انسانی دانشگاه تهران درباره شرایط دورکاری برای کارمندان، اطلاعیه صادر کرد.

اطلاعیه اداره کل منابع انسانی درباره شرایط دورکاری برای کارمندان دانشگاه تهران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی اخذ ویزا به نقل از دانشگاه تهران، با توجه به شیوع و اوج گیری ویروس کرونا، اداره کل منابع انسانی دانشگاه تهران درباره شرایط دورکاری برای کارمندان، اطلاعیه صادر کرد.

اطلاعیه به توضیح زیر است:

با توجه به بخشنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تصمیم های نهمین جلسه کمیته مبارزه با کرونای دانشگاه تهران به تاریخ 18 تیر ماه 1399، با توجه به شیوع و اوج گیری ویروس کرونا، برای جلوگیری از انتقال ویروس و حفظ سلامتی همکاران، از مدیران و کارمندان تقاضا می گردد به موارد زیر عمل نمایند:

1- رؤسای واحدها و معاونان اداری و اقتصادی واحدها می توانند از روز شنبه، 21 تیر ماه 1399 تا اطلاع ثانوی، با نظارت دقیق، اجازه استفاده از دورکاری را برای کارمندان واحد مربوطه به صلاحدید و به صورت چرخشی با شرایط زیر برقرار نمایند:

کلیه واحدها موظف هستند اصول بهداشتی و پروتکل های مشخص شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا را در محل کار رعایت نمایند.

ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، اداری و پشتیبانی واحدها به گونه ای تنظیم گردد که در هر بخش یا اتاق، یک نفر مستقر باشد تا پاسخگویی به ارباب رجوع با مشکل و محدودیت روبرو نگردد.

دورکاری به عملکرد واحد لطمه ای وارد نکند و کارمند دورکار همیشه در ساعات اداری در دسترس باشد و به محض احتیاج به حضور فیزیکی وی، در اسرع وقت در محل کار خود حاضر گردد.

کارمندانی که بیش از 55 سال سن دارند، کسانی که دارای بیماری زمینه ای خاص یا آسیب پذیر هستند و مادرانی که فرزند خردسال زیر 6 سال دارند، برای استفاده از دورکاری در اولویت هستند.

کارمندان در روزهایی که دورکاری انجام می دهند موظف به ثبت دورکاری در سامانه حضور و غیاب هستند که باید توسط مدیر مربوطه تأیید گردد.

2- ساعت کاری افرادی که به تشخیص مدیر، به صورت نوبتی، ملزم به حضور در محل کار هستند، طبق اعلام بخشنامه های قبلی از ساعت 30: 7 تا 30: 14 (با 30 دقیقه شناور) است و تمامی شیفت ها با کاهش یک ساعت از خاتمه وقت اداری (با 30 دقیقه شناور) برقرار است.

3- کارمندانی که ملزم به حضور در محل کار خود هستند، موظف به استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و همچنین ثبت تردد فقط به وسیله کارت زنی هستند، در غیر این صورت در سامانه برای آنها غیبت منظور خواهد شد.

4- کارمندان محترم جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به واحدهای ستادی دانشگاه (مانند منابع انسانی، امور رفاهی، اقتصادی و…) مراجعه حضوری نداشته باشند و برای پیگیری امور اداری خود به وسیله سامانه الکترونیکی دبیرخانه و کارشناسان مستقر در واحد مربوطه اقدام نمایند.

5- نظارت بر رعایت موارد فوق توسط کارگروهی که در اداره کل منابع انسانی تشکیل می گردد انجام می گیرد و در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها، واحد مورد نظر به کمیته مبارزه با کرونای دانشگاه معرفی و از امکان دورکاری محروم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1123

به "اطلاعیه اداره کل منابع انسانی درباره شرایط دورکاری برای کارمندان دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه اداره کل منابع انسانی درباره شرایط دورکاری برای کارمندان دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید