افزایش 50 درصدی گردشگران خارجی در خراسان رضوی

به گزارش اخذ ویزا، به گفته سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی حضور مسافران در مشهد اول به دلیل اعتقاد مذهبی بودن و زیارتی بودن شهر است و ما همچنین سعی نموده ایم در جهت توسعه فعالیت های صنعت گردشگری، فضاهای مختلف را در استان تبلیغ و فعالیت کنیم، برای مثال سال جاری برای اولین بار تقویمی از نمایشگاه ها و جشنواره ها در سطح شهرستان های استان را مطرح نموده ایم و چیزی نزدیک به 85 رویداد در شهرستان ها داریم که یکی از مبناهای ارزشیابی مدیران ما در شهرستان ها و حتی ستادهای اجرایی خدمات سفر در شهرستان های استان است.

افزایش 50 درصدی گردشگران خارجی در خراسان رضوی

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: با توجه به استقبال بالایی که امروزه از سمت گردشگران خارجی صورت می گیرد، حدود 40 درصد ظرفیت کل استان در اختیار این گردشگران قرار گرفته که برای توسعه گردشگری مذهبی و زیارتی منبع خوبی است و ما به این اعتقاد داریم که تمرکز در مشهد بر روی گردشگری زیارتی و مذهبی است.

یوسف بیدخوری اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به ظرفیت خوبی که در حوزه گردشگری خراسان رضوی وجود دارد تمرکز ما بیشتر بر واحدهای اقامتی و فضاهایی است که می تواند در خدمت گردشگر باشد.

وی با بیان اینکه در مشهد به اندازه تمام کشور واحد اقامتی داریم، اضافه نمود: تمرکز فعالیت ها در مشهد، بحثی است که سعی نموده ایم در سایر نقاط استان نیز به آن توجه گردد؛ در حال حاضر به حدود 59 اقامتگاه بومگردی مجوز داده شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به این که استان خراسان رضوی در صنعت گردشگری مورد اقبال قرار گرفته و نیمی از گردشگران خارجی و زائران به این استان سفر می نمایند سال جاری افزایش 50 درصدی گردشگران خارجی را داشته باشیم.

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی اضافه نمود: با توجه به این که در حال حاضر میانگین اشغال واحدهای اقامتی ما بیش از 80 درصد است که 40 درصد آن مربوط به اقامت گردشگران خارجی می گردد این مسئله ظرفیت خوبی است تا ما بتوانیم از موضوع استفاده کنیم.

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: ما سعی می کنیم فعالیت هایمان را منسجم تر برنامه ریزی کنیم، چرا که پراکندگی و غیر منسجم بودن برنامه ها در سطح استان به نفع توسعه گردشگری نیست. ما به دنبال این قضیه هستیم که زیارتی بودن و مذهبی بودن مشهد مخدوش نگردد، کما اینکه معتقدیم بسیاری از کارهایی که انجام می دهیم نوعی خدمت به زائر امام رضا (ع) است به این شکل که مسافرانی که به مشهد سفر می نمایند در واحدهای اقامتی که ما فراهم نموده ایم، اقامت می نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 277

به "افزایش 50 درصدی گردشگران خارجی در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 50 درصدی گردشگران خارجی در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید