طراحی ویلاهای کوچک: انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار بازسازی می گردد

به گزارش اخذ ویزا، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمسار از شروع بازسازی انبارهای باغ موزه علم و صنعت این شهر اطلاع داد.

طراحی ویلاهای کوچک: انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، مهوش کمالی بیان کرد مرحله نو بازسازی انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار به وسیله بخش خصوصی شروع شد. وی در ادامه اضافه نمود:

سبک سازی و برداشت آوار و اندودهای گذشته تا نمایان شدن آجر و خشت های سقف، تمیز کردن بندهای آجرو خشت های سقف، دوغاب ریزی و پنجه کشی، اجرای اندود گل و کاهگل با شیب بندی مناسب برای راهنمایی نزولات جوی از جمله فعالیت های در دست انجام برای بازسازی این بنای تاریخی است.

وی تاکید نمود اجرای این عملیات بازسازیی بر اساس طرح های مصوب و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان انجام می گردد.

کارخانه پنبه پاک کنی در سال 1380 در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسید و در سال 1393 با عنوان باغ موزه علم و صنعت افتتاح شد. بخشی از انبارهای این مجموعه در سال 1394 بازسازی شد و هم اکنون به عنوان بازارچه صنایع دستی بهره برداری می گردد و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2114

به "طراحی ویلاهای کوچک: انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلاهای کوچک: انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید