ایمیل حاشیه ساز آمریکایی ها برای تخریب ملی پوشان ایران ، نگرانی ها افزایش یافت

به گزارش اخذ ویزا، سفارت آمریکا با ارسال ایمیل اسامی تعدادی از بازیکنانی که بیشتر آن ها در ترکیب شروع مسابقه نیستند، نگرانی های فدراسیون والیبال و کادر فنی را بیشتر کرد.

ایمیل حاشیه ساز آمریکایی ها برای تخریب ملی پوشان ایران ، نگرانی ها افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران امشب در سومین بازی خود در هفته دوم لیگ ملت ها از ساعت 18 به مصاف آمریکا می رود. این ملاقات از جهات گوناگون برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد. چرا که برد در بازی امشب می تواند شانس صعود هر کدام از تیم های ایران و آمریکا را به مرحله نهایی لیگ ملت ها افزایش دهد.

اما ظاهرا این بازی برای آمریکایی ها فراتر از یک مسابقه ورزشی است و ضمن اینکه هنوز به تعهدات میزبانی خود مبنی بر صدور ویزا برای تیم ملی ایران در هفته سوم عمل نکرده اند و حتی به پیگیری ها و فشار فدراسیون جهانی هم اهمیت نمی دهند، پس از گذشت دو ماه از تاریخ مصاحبه تیم ملی در سفارت آنکارا و پیگیری های شبانه روزی FIVB و فدراسیون والیبال ایران برای ارایه پاسخ در مورد شرایط صدور ویزاهای ایران، به یک باره در فاصله 24 ساعت از سوی آمریکا ایمیل هایی برای یکی دو بازیکن تیم ملی والیبال مبنی بر ریجکت شدن درخواست ویزای آن ها ارسال شد که شرایط روحی روانی تیم ملی را در شب مسابقه آمریکا بهم ریخت.

بعلاوه سفارت آمریکا با ارسال ایمیل اسامی تعدادی از بازیکنانی که بیشتر آن ها در ترکیب شروع مسابقه نیستند، نگرانی های فدراسیون والیبال و کادر فنی را بیشتر کرد.

در شرایطی که از یکی دو ماه قبل فرایند اخذ ویزای آمریکا شروع شده بود ارسال چنین ایمیل هایی در آستانه بازی این دو تیم، بازی ناجوانمردانه ای است که آمریکا به راه انداخته تا از این طریق تمرکز بازیکنان را برای این بازی از بین ببرد.

این موضوع واکنش سریع محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال را که هم اکنون در اجلاس هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال در دومینیکن حضور دارد را در برداشت و بلافاصله به وسیله فابیو دبیر اجرایی و استفان رئیس کمیته حقوقی دلیل این کارشنکنی آمریکایی ها را جویا شد. داورزنی خاطرنشان کرد در صورتی که شرایط به همین منوال باشد و تیم ایران نصف و نیمه ویزا بگیرد، در مورد شرکت در هفته سوم با نظر سر مربی و کادر فنی و حفظ منافع ملی و برند تیم ملی والیبال ایران تصمیم گیری خواهد شد.

مسوولان فدراسیون جهانی هم قول پیگیری و برطرف مشکل را دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 تیر 1402 بروزرسانی: 2 تیر 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2449

به "ایمیل حاشیه ساز آمریکایی ها برای تخریب ملی پوشان ایران ، نگرانی ها افزایش یافت" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایمیل حاشیه ساز آمریکایی ها برای تخریب ملی پوشان ایران ، نگرانی ها افزایش یافت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمیل حاشیه ساز آمریکایی ها برای تخریب ملی پوشان ایران ، نگرانی ها افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید