ای بی سی: طالبان کنترل 80 درصد افغانستان را بدست گرفت

به گزارش اخذ ویزا، شبکه ای بی سی باتوجه به سخنان سخنگوی طالبان گزارش داد که این گروه هم اکنون 80 درصد از افغانستان را تحت کنترل خود دارد.

ای بی سی: طالبان کنترل 80 درصد افغانستان را بدست گرفت

به گزارش ایرنا، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امارت اسلامی افغانستان در تبادل نظر با شبکه ای بی سی گفت که آن ها هم اکنون کنترل 163 منطقه از افغانستان را در دست دارند.

شاهین که بعلاوه عضوی از تیم مذاکرات طالبان در دوحه است، گفت: تنها مرکز افغانستان به وسیله دولت کابل کنترل می گردد، اما منطقه ها اطراف آن در کنترل ما است.

سخنگوی طالبان در ادامه مدعی شد که با احتساب منطقه ها تحت کنترل باید گفت که بیش از 80 درصد سرزمین افغانستان در اختیار نیرو های ما است.

سخنان سخنگوی طالبان در حالی اسم می گردد که فرایند خروج نیرو های نظامی آمریکا از افغانستان در حال تکمیل است و تنها بخش جزئی از نیرو ها در افغانستان مانده اند.

در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات امریکایی گزارش داد که بعد از انکه نیرو های اصلی آمریکا در ماه جولای (تیرماه) افغانستان را ترک خواهند کرد تنها تعداد 650 نیرو برای تامین امنیت دیپلمات ها در این کشور خواهند ماند.

براساس این گزارش، نیرو های اصلی آمریکایی در افغانستان طی دو هفته آینده خروج خود را به انتها می رسانند، اما چند صد نیرو به اسم بخشی از تامین امنیت و پشتیبانی به ویژه در سفارت ایالات متحده و در فرودگاه کابل که در حال حاضر به وسیله نیرو های ترک محافظت می گردد باقی خواهند ماند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1942

به "ای بی سی: طالبان کنترل 80 درصد افغانستان را بدست گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ای بی سی: طالبان کنترل 80 درصد افغانستان را بدست گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید