بهبود ناوگان آتش نشانی در زاگرس جنوبی

به گزارش اخذ ویزا، 10 دستگاه از خودروهای سنگین آتش نشانی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مستقر در پنج منطقه عملیاتی این شرکت به منظور آمادگی هر چه بیشتر ناوگان آتش نشانی، تعمیر و بازسازی شدند.

بهبود ناوگان آتش نشانی در زاگرس جنوبی

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علیرضا امینی، رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: از مهم ترین اقدام های اجرا شده در این زمینه تغییر کاربری خودروهای آتش نشانی پشتیبان به خودروهای آتش نشانی چندمنظوره با به کارگیری فناوری های روزآمد دنیاست.

وی درباره مزیت های تغییرات ایجادشده، گفت: در خودروهای چندمنظوره از سامانه های مختلف خاموش کننده آتش از جمله آب و فوم به همراه تمامی تجهیزات مربوطه استفاده می شود، در حالی که خودروهای پشتیبان فقط دارای سیستم آب هستند.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: به منظور ارتقای ضریب اطمینان عملکرد خودروهای آتش نشانی، همه مخازن آب، فوم و تجهیزات مربوط به آن نوسازی و بازسازی شد و همچنین آزمون عملکرد سیستم های الکتریکی، کابین خودرو، پمپ آتش نشانی و تجهیزات مرتبط، مخازن آب و فوم، مانیتورها، سیستم کف ساز و دیگر تجهیزات نصب شده روی کابین به دلیل اطمینان از عملکرد صحیح همه خودروها اجرا شده است.

امینی با اشاره به اینکه این خوردوها هم اکنون در مناطق عملیاتی پارسیان، نار و کنگان، آغار و دالان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد در حال سرویس دهی هستند، گفت: در صورت اجرای این پروژه از سوی شرکت های صاحب نام سازنده خودروهای آتش نشانی، اجرای آن 110 میلیارد ریال هزینه در بر داشت، اما در اقدامی جدید به منظور کمک به توانمندسازی شرکت های نوپای بومی، افزایش بهره وری و استفاده بیشتر از دانش متخصصان زاگرس جنوبی، این پروژه از سوی یکی از شرکت های فعال در استان فارس با هزینه ای حدود 40 میلیارد ریال انجام شد.

وی اظهار کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی دارای 16 ایستگاه آتش نشانی و 25 خودرو اطفای حریق است که به منظور مقابله با هرگونه حادثه احتمالی در آمادگی کامل هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1710

به "بهبود ناوگان آتش نشانی در زاگرس جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود ناوگان آتش نشانی در زاگرس جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید