بهرامی: اعتبار بیمه قالیبافان و بافندگان از بودجه سال جاری حذف شد

به گزارش اخذ ویزا، رئیس اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کشور از حذف اعتبار برای پوشش بیمه قالیبافان و بافندگان در قانون بودجه امسال اطلاع داد.

بهرامی: اعتبار بیمه قالیبافان و بافندگان از بودجه سال جاری حذف شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عبدالله بهرامی گفت: با وجود اینکه نمایندگان مجلس در قانون بودجه 1400 مبالغی برای اعتبار پوشش بیمه قالیبافان و بافندگان در نظر گرفته بودند،، اما متاسفانه در ابلاغیه های بعدی این قانون آن اعتبار بودجه ای حذف شد.

به گفته وی اعتبار بودجه قالیبافان در بند ض تبصره 14 قانون بودجه 1386 برای پوشش بیمه اجتماعی قالیبافان، بافندگان و شاغلان صنایع دستی آمده بود و این بند در قوانین بودجه های سال های بعد از جمله در سال 88، این حکم تکرار شده بود که بافندگان با پرداخت 27 درصد از هزینه بیمه که 73 درصد آن به وسیله دولت تامین می گردد، تحت پوشش بیمه اجتماعی قالیبافان و بافندگان قرار می گرفتند.

بهرامی گفت: برای توسعه خدمات بیمه ای از محل بند 25-11 جدول تبصره 14 قانون بودجه در بخش یارانه های اعتباری مبلغ 20 هزار و 700 میلیارد ریال در نظر گرفته بود که در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد تا برای پوشش بیمه قالیبافان و بافندگان اختصاص یابد.

رئیس اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کشور گفت: این مصوبه در 26 اسفند 99 در مجلس تصویب شد که در 27 اسفند به تایید شورای نگهبان رسید و در 27 اسفند به وسیله رئیس مجلس برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

به گفته بهرامی در بند 35 جدول تبصره 14 که متاسفانه در ابلاغیه 300/4417 مورخ 27 اسفند 99 حذف شده و در تاریخ 25 فروردین امسال از طرف دولت اعلام وصول شد و متاسفانه کل اعتبارات لازم برای پوشش بیمه ای قالیبافان حذف شده است.

وی اضافه نمود: با این اقدام یک میلیون هنرمند بافنده و کارگر ساختمانی بدون اعتبار بودجه ای برای پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و سوال ما این است که وقتی که در بودجه مصوب مجلس که شورای نگهبان هم آن را تایید نموده است، چگونه در ابلاغیه های بعدی اعتبار لازم برای پوشش بیمه ای بافندگان و قالیبافان و کارگران ساختمانی حذف شده است.

به گفته رئیس اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کشور صنعت فرش دستباف به علت شرایط کرونایی، تحریم های داخلی و تحریم های بین المللی و بعلاوه کاهش قدرت خرید مردم دچار رکود است و دولت هم اراده ای برای حمایت و پوشش بیمه ای این هنرمندان و بافندگان که از طبقات ضعیف جامعه هستند ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1941

به "بهرامی: اعتبار بیمه قالیبافان و بافندگان از بودجه سال جاری حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهرامی: اعتبار بیمه قالیبافان و بافندگان از بودجه سال جاری حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید