تنبیه انضباطی در انتظار هوک، شانس جانشینی بولتون کاهش یافت

به گزارش اخذ ویزا، منابع آگاه به دیلی بیست گفته اند وزارت خارجه آمریکا در تدارک تنبیه انضباطی برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران است و پیرامون نقش وی در اخراج کارکنان این وزارتخانه بنا به امیال شخصی و اغراض سیاسی، تحقیقاتی در حال انجام است.

تنبیه انضباطی در انتظار هوک، شانس جانشینی بولتون کاهش یافت

ظاهراً وی در آزار کارکنان مظنون به وفاداری به دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا، دست داشته است.

هوک از مقامات اصلی دولت ترامپ در اعمال کارزار فشار حداکثری علیه ایران است و در مسائلی چون تحریم های ضدایرانی و معامله قرن، رابط وزارت خارجه با کاخ سفید و وزارت خزانه داری محسوب می شود.

وی از گزینه های اصلی برای جانشینی جان بولتون مشاور امنیت ملی اخراجی کاخ سفید است و تنبیه انضباطی می تواند شانس وی را برای احراز این پست تحت الشعاع قرار دهد.

دیلی بیست پیش از این در ماه میلادی مارس گزارش داده بود دفتر بازرسی کل وزارت خارجه در حال تحقیق از برایان هوک و 7 نفر دیگر از مقام های دولت ترامپ به دلیل رفتار نادرست با کارکنان وزارت خارجه آمریکا است.

گزارش این دفتر با آنکه هنوز نهایی نشده، دومین بخش از مطالعه گسترده تری است که در خصوص وزارت خارجه آمریکا اجرا شده است. بخش نخست این مطالعه به این نتیجه رسیده بود که مقام های وزارت خارجه آمریکا با آن دسته از کارکنانی که به ترامپ وفادار نبوده اند بدرفتاری کرده و آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده اند. در این بخش نامی از هوک به میان نیامده بود.

اما به گفته دیلی بیست، پیشنهاد در نظر دریافت تنبیه انضباطی برای هوک در گزارش جدیدی که دفتر بازرسی کل ظرف چند هفته آینده منتشر می کند، مطرح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 387

به "تنبیه انضباطی در انتظار هوک، شانس جانشینی بولتون کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنبیه انضباطی در انتظار هوک، شانس جانشینی بولتون کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید