تونس و آمریکا سند همکاری امضا کردند

به گزارش اخذ ویزا، تونس و آمریکا سند طرح نقشه راه چشم اندازهای همکاری تونس و آمریکا در زمینه های دفاعی برای دهه آینده را امضا کردند.

تونس و آمریکا سند همکاری امضا کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، تونس و آمریکا سند طرح نقشه راه چشم اندازهای همکاری تونس و آمریکا در زمینه های دفاعی برای دهه آینده را امضا کردند.

مذاکرات در تونس با مشارکت ابراهیم برتاجی، وزیر دفاع این کشور و مارک اسپر، همتای آمریکایی و دونالد بلوم، سفیر آمریکا در تونس و دیگر نظامیان تونسی و آمریکایی انجام شد.

در بیانیه ای آمده است، این طرح نقشه با هدف بالا بردن سطح آمادگی نیروهای مسلح تونس و تقویت توانمندی هایش، مقابله با تهدیدات و چالش های امنیتی است.

برتاجی در این جلسه گفت، آمریکا شریک ویژه تونس است و دو کشور دوست روابط تاریخی مستحکمی دارند.

او ابراز امیدواری کرد، این همکاری تقویت شده و زمینه های اعتماد متقابل توسعه یابد.

او به کوشش های سفارت آمریکا در تونس و کادر دیپلماتیک و نظامی آن در چارچوب تقویت همکاری دوجانبه نمونه در جهت خدمت به منافع مشترک دو کشور اشاره نمود.

وزیر دفاع تونس همچنین بر اهمیت حمایت آمریکا در زمینه امنیت مرزها، مشارکت در تقویت سامانه نظارت الکترونیکی در مرزهای جنوب شرقی و غربی تونس و در توسعه قابلیت های عملیاتی موسسه نظامی تأکید کرد.

در حالی که وزیر دفاع آمریکا نیز بر پایبندی کشورش در حمایت از تونس و افزایش قابلیت های نظامی و عملیاتی تونس در زمینه های امنیت مرزها، مقاومت در برابر تروریسم و آموزش و افزایش تمرین های نظامی مشترک تأکید کرد.

همچنین پایبندی آمریکا به تأمین یاری های فنی، تجهیزات لجستیکی و تجهیزات نظامی متناسب با تهدیدات غیرمتعارفی که منطقه شاهد آن است از دیگر نکات مورد تأکید اسپر بود.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1237

به "تونس و آمریکا سند همکاری امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس و آمریکا سند همکاری امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید