خبرنگاران تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان امضا شد

به گزارش اخذ ویزا، تبریز- خبرنگاران - تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و جمعی از اصحاب رسانه استان در خانه تاریخی صلح جو تبریز امضا شد.

خبرنگاران تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان امضا شد

استاندار آذربایجان شرقی روز شنبه در این آیین ضمن گرامیداشت روز قلم و پاسداشت زحمات اصحاب فرهنگ و رسانه، گفت: با توجه به صندلی آذربایجان در حوزه مطبوعات و قدمت این صنعت در این منطقه، ایجاد موزه تخصصی مطبوعات از مهم ترین اهدافی بود که طی سال های اخیر به عنوان مطالبه اصلی اصحاب رسانه و همچنین مردم مطرح شده است.

محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: امروز پس از سال ها کوشش مستمر انجمن صنفی روزنامه نگاران و همچنین همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان در مکان یابی مناسب این موزه شاهد انعقاد تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات هستیم که امیدواریم با بهره برداری از این موزه بخشی از دین عظیم ما به پیشکسوتان عرصه مطبوعات ادا گردد.

وی از همه شهروندان خواست تا اگر آثار مربوط به مطبوعات و رسانه ها را دارند، در اختیار این موزه قرار دهند تا به نحو شایسته نگهداری گردد.

احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز در این آیین ضمن گرامیداشت روز قلم، گفت: ایجاد موزه مطبوعات آذربایجان یکی از مهم ترین نیازهای شهری و استانی است که خوشبختانه پس از سال ها کوشش انجمن صنفی روزنامه نگاران استان و گردآوری اسناد تاریخی مطبوعات آذربایجان، در حال تحقق است.

وی با بیان اینکه موزه شاخص اصلی ارزیابی فرهنگ جوامع است، ایجاد موزه مطبوعات را سندی دیگر بر قدمت فاخر آذربایجان در این حوزه مطرح کرد و گفت: تبریز پس از پایتخت، دومین شهری است که دارای موزه های متعدد در حوزه های مختلف تاریخی و فرهنگی است و طی امسال نیز با تاسیس و صدور مجوز 20 موزه جدید دیگر به توسعه این امر خواهیم پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در مورد بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان گفت: خانه صلح جو پس از ارزیابی های متعدد در میان خانه های تاریخی تبریز به عنوان محل اصلی این موزه انتخاب شد و پس از تجهیز و تأمین محتوای موزه ای توسط انجمن صنفی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بهره برداری قرار خواهیم گرفت.

حمزه زاده در انتها، گفت: امروز شاهد اهدای نخستین تابلو از اسناد مطبوعاتی آذربایجان توسط یکی از مجموعه داران پیشکسوت به این موزه بودیم، در این راستا از تمام مردم آذربایجان خواستاریم تا در صورت دسترسی به اسناد تاریخی مطبوعات استان، با اهدای آن یاریگر ما در تجهیز و تأمین محتوای غنی موزه مطبوعات باشند.

آیین افتتاح موزه مطبوعات آذربایجان در روز 17 مرداد ماه (روزه خبرنگار) برگزار می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1113

به "خبرنگاران تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید