شرط دریافت یاری ودیعه مسکن با سود 12 درصد

به گزارش اخذ ویزا، رئیس کل بانک مرکزی درباره وام ودیعه مسکن با تذکر اینکه آن یاری ودیعه مسکن است نه وام ودیعه مسکن، گفت: مشمولان این طرح اگر توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود این وام را با اقساط 30 ماهه و نرخ 12 درصد دریافت نمایند.

شرط دریافت یاری ودیعه مسکن با سود 12 درصد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش اخذ ویزا به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره وام ودیعه مسکن، نوشت: این وام ودیعه مسکن نیست بلکه، یاری ودیعه مسکن است که هدف آن یاری به تأمین افزایش تحقق یافته در ودیعهٔ اجاره های مسکن اقشار کم درآمد و آسیب پذیر درسال جاری است.

وی اضافه نمود: با توجه به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار شیوع کرونا برای سیستم بانکی(حداکثر 75هزار میلیارد تومان) اختصاص بیش از 20 هزار میلیارد تومان با نرخ 13درصد، آن هم با موکول کردن برگرداندن اصل وام به سرانجام دوره یک ساله، با در نظر دریافت سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: افرادی که با تأیید وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در سرانجام سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط 30 ماهه ونرخ 12 درصد دریافت نمایند.

همتی در ادامه گفت: محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثارکرونا به علت تأمین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی و در جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است. بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای یاری به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، تمام کوشش خود را بر کنترل نقدینگی و نیز آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز نموده است.

وی در سرانجام اظهارکرد: جامعه هدف این طرح، اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه است ازکلیه بانک ها می خواهم در کنار کوشش خود برای تأمین اقتصادی واحدهای تولیدی، برای سایر متقاضیان نیز با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (18درصد) وام یاری ودیعه مسکن پرداخت نموده و اولویت لازم را به آن بدهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1041

به "شرط دریافت یاری ودیعه مسکن با سود 12 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط دریافت یاری ودیعه مسکن با سود 12 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید