شیوه ثبت نام برای واکسیناسیون 80 ساله ها از سه شنبه

به گزارش اخذ ویزا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اعلام سایت رسمی ثبت نام واکسیناسیون کرونا و جزییات فاز دوم واکسیناسیون کرونا گفت: فاز اول واکسیناسیون کرونا در کشور صورت گرفته و از روز سه شنبه فاز دوم واکسیناسیون در کشور شروع می گردد.

شیوه ثبت نام برای واکسیناسیون 80 ساله ها از سه شنبه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه هیچ گونه مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی کشور برای ثبت نام در فاز دوم واکسیناسیون کرونا وجود ندارد، گفت: شروع واکسیناسیون فاز دوم کرونا از روز سه شنبه فقط برای افراد 80 سال به بالا خواهد بود.

وی اضافه نمود: در بیشتر شهر ها و روستا های ایران، پرونده الکترونیک این افراد در اختیار حوزه بهداشت واقع شده است و بنابراین به وسیله تلفن و از مرکز بهداشت با آن ها تماس گرفته شده و در روز و ساعت تعیین برای تزریق واکسن کرونا دعوت می شوند.

رییسی ادامه داد: ممکن است بعضی افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت نباشند که در این زمینه مقرر شد همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور، شماره تلفنی را از هفته آینده یعنی 11 اردیبهشت 1400 اعلام نمایند تا افراد 80 سال به بالا که با آن ها تماس گرفته نشده، با آن شماره تلفن تماس گرفته و اطلاعات آن ها جهت واکسیناسیون کرونا ثبت گردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: بنابراین هیچ گونه مراجعه حضوری برای ثبت نام واکسیناسیون افراد 80 سال به بالا به مراکز بهداشتی و درمانی نخواهیم داشت و اطلاعات به صورت تلفنی اخذ و ثبت می گردد.

وی در ادامه گفت: برای سایر گروه های سنی نیز از هفته آینده سایت Salamat.gov.ir معرفی شده و افراد به این سایت مراجعه نموده و اسم آن ها ثبت می گردد.

رئیسی اضافه نمود: بر اساس ثبت نام صورت گرفته، برای افراد پیامک ارسال شده و به آن ها اطلاع داده می گردد که در کدام فاز واکسیناسیون قرار گرفته اند. سپس به وسیله پیامک از افراد برای واکسیناسیون دعوت می گردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید نمود: واکسیناسیون در شبکه بهداشت در سراسر کشور به صورت رایگان صورت گرفته و هیچ گونه وجهی برای ثبت نام و تزریق واکسن پرداخت نمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1824

به "شیوه ثبت نام برای واکسیناسیون 80 ساله ها از سه شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه ثبت نام برای واکسیناسیون 80 ساله ها از سه شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید