عدم تاثیر ایورمکتین در سویه های تازه کرونا

به گزارش اخذ ویزا، نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد مصرف داروی ایورمکتین برای درمان کووید 19 باید متوقف شود چراکه بر روی سویه های تازه کروناویروس بی تاثیر است.

عدم تاثیر ایورمکتین در سویه های تازه کرونا

به گزارش خبرنگاران، علیرغم انجام آزمایشات بالینی تصادفی کوچک و مطالعات مشاهده ای که نشان داد می توان از ایورمکتین برای درمان کووید 19 در مراحل اولیه پاندمی استفاده کرد، اما محققان معتقدند باید تلاش برای درمان کووید 19 را با این دارو متوقف کنند چراکه در برابر بسیاری از انواع تازه که در حال حاضر بر کشورهای مختلف تسلط دارند، هیچ تأثیری ندارد.

با این حال، در نوامبر 2020، محققان و پزشکان برزیل و کلمبیا گزارش دادند که سویه های تازه کروناویروس در برابر ایورمکتین مقاومت دارویی نشان می دهند و باید توجه داشت که پزشکان هر دو کشور در آن زمان از این دارو برای درمان بیماران خود استفاده می کردند.

بعدها که سویه P.1 یا گاما ظاهر شد، بسیاری دریافتند که ایورمکتین هیچگونه اثری را نشان نمی دهد.

بسیاری از کشورها مانند هند، کلمبیا و اندونزی از آن زمان ایورمکتین را از دستورالعمل های رسمی درمان خود حذف کرده اند و کشورهایی مانند کانادا و غیره هم استفاده از آنها را در درمان کووید 19 ممنوع کرده اند.

دانشمندان، محققان و پزشکان نباید تصور کنند که همه انواع کروناویروس متعلق به یک گروه همگن هستند، بلکه هر یک از انواع آنها نه تنها از جهش های یافت شده روی آنها بلکه از لحاظ قابلیت انتقال، بیماری زایی و فرار ایمنی هم متمایز هستند.

اکنون مشخص شده است که فقط جهش ها به خودی خود نقش مهمی ندارند، بلکه نوع جهش ها در یک ترکیب خاص هم خواص متفاوتی را اعمال می کنند.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1952

به "عدم تاثیر ایورمکتین در سویه های تازه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم تاثیر ایورمکتین در سویه های تازه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید