فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران به پویش کتابخوانی ملی پیوست

به گزارش اخذ ویزا، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونای تهران با پیوستن به پویش کتابخوانی ملی گفت: بسیار شادمان هستم که در یک پویش اجتماعی برای ترویج کتابخوانی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال اجرا است، حضور پیدا نموده ام.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران به پویش کتابخوانی ملی پیوست

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

وی ادامه داد: ایران در زمینه های فرهنگی، پیشینه تاریخی درخشانی دارد؛ اما سرانه مطالعه کتاب به ویژه در چند سال اخیر، رشد مطلوبی نداشته است. این در حالی است که برای ارتقاء فرهنگی باید ترویج فرآیند کتابخوانی در عرصه ملی رشد پیدا کند. از همین رو پویش کتابخوانی ملی را باید به فال نیک گرفت؛ چراکه با تحقق این پویش شاهد افزایش و رشد کیفی و کمی سرانه مطالعه کتاب خواهیم بود.

زالی عنوان نمود: امروزه سطح سواد به عنوان یکی از شاخص های توسعه انسانی در سطح جهان مطرح است. بنابراین بالا رفتن سطح سواد که بخشی از آن مربوط به ارتقاء صندلی کتابخوانی صورت می گیرد، می تواند نقش ممتازی در ارتقاء توسعه انسانی در سطح بین المللی داشته باشد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران ادامه داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت تردد درمحیط های اجتماعی، تعداد زیادی از هموطنان در منزل قرنطینه هستند که برای پر کردن بخشی از اوقات فراغت خود می توانند کتاب بخوانند و به اعتقاد من این شرایط زمانی، فرصت تاریخی برای بالا بردن سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی است. این فرصت به ویژه برای فرزندان که در کنار والدین خود وقت بیشتری را می گذرانند، مفید است. ضمن اینکه امروزه متناسب با علاقه هر ایرانی، کتاب های خوبی وجود دارد.

این جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات اعلام کرد: با وجود درگیری های فراوان در فرآیند مقابله با بیماری کرونا و پیچیدگی هایی متعددی که در این روزگار دارم؛ همیشه کوشش کردم مطالعه داشته باشم و ارتباطم با کتاب قطع نشود. در این ایام، بیشتر کتاب هایی که مطالعه می نماید؛ کتاب های تخصصی در رشته پزشکی است و این فرصت ایجاد شده تا به کتاب های مرتبط با بیماری کرونا در عرصه جهانی نیز دسترسی پیدا کنم.

وی اضافه کرد: در این پویش کتاب اقتصاد خوب در دوران سخت نوشته دو نویسنده به نام های آبیجیت وی بانرجی و استر دوفلو را معرفی می کنم که با این کتاب برنده نوبل مالی شدند. این کتاب را با همراهی حمید سوری که از محققان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است، ترجمه نموده ام و به اعتقاد من این کتاب راهکارهای مالی در جهان برای عبور از مسائل عظیم مالی و اجتماعی را مطرح می نماید؛ همچنین بخشی از این کتاب دارای راهکار هایی برای فقرزدایی برای کشورهای در حال پیشرفت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان نمود: یکی از مباحثی که امروزه در سطح جهانی مورد توجه است، مهاجرت است و شاهد سیر فزاینده مهاجرت در جهان هستیم و یکی از بخش های این کتاب درباره مهاجرت و چالش های مالی است. با توجه به اینکه آبیجیت وی بانرجی یکی از نویسندگان کتاب از اتباع هندی و آمریکایی است و به مسائل شرق و خاورمیانه را اشراف دارد، نگارش این کتاب را براساس تحقیقات در این زمینه به رشته تحریری درآورده است.

وی ادامه داد: برای رعایت اخلاق حرفه ای با نویسندگان کتاب اقتصاد خوب برای دوران سخت ارتباط برقرار کردیم و اجازه ترجمه این کتاب را گرفتیم که خوشبختانه استقبال شد. در نهایت فکر می کنم مطالعه این کتاب در شرایط سخت مالی کشور خالی از لطف نباشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1458

به "فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران به پویش کتابخوانی ملی پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران به پویش کتابخوانی ملی پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید