قطعات چینی زینت بخش خودروهای ملی

به گزارش اخذ ویزا، حجم و تنوع واردات قطعات خودروهای فراوری داخل از چین آنقدر گسترده است که شاید خودروهایی مثل پراید را بتوان خودروی چینی نامید و بر اساس آمار گمرک، در 4 ماه نخست سال جاری واردات قطعات بعضی خودروهای فراوری داخل از مبدأ چین رونق قابل توجهی داشته است.

قطعات چینی زینت بخش خودروهای ملی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه رسانه ها اخذ ویزا، حجم و تنوع واردات قطعات خودروهای فراوری داخل از چین آنقدر گسترده است که شاید خودروهایی مثل پراید را بتوان خودروی چینی نامید.

بر اساس آمار گمرک، در 4 ماه نخست سال جاری واردات قطعات بعضی خودروهای فراوری داخل از مبدأ چین رونق قابل توجهی داشته است.

واردات چینی شامل اکثر قطعات مورد احتیاج برای فراوری خودروهای ساخت کشورمان می گردد. مثلا در خصوص پراید، واردات قطعات چینی از قطعات موتوری همچون جعبه فرمان، دنده، رادیاتور و سیلندر را شامل می گردد تا لوازم بدنه پراید.

نگاهی به قطعات وارداتی خودروهایی همچون پراید از چین، این طنز تلخ را به دنبال دارد که آیا اگر خط فراوری پراید را به کشور چین منتقل کنیم، مقرون به صرفه تر نخواهد بود؟

البته این فقط پراید نیست که قطعات آن از چین تامین می گردد، سایر خودروهای فراوری داخل از جمله خودروهایی که با نام خودروی ملی معرفی شده اند مثل رانا و دنا هم با قطعات چینی راهی بازار می شوند.

رونق واردات از چین در دو سال اخیر در حالی است که مسئولان ارشد کابینه آقای روحانی از منتقدان دولت سابق بابت واردات از چین بوده و هستند.

حال مسئولان وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت باید پاسخ دهند با چه توجیهی ثبت سفارش قعطعات پراید از چین را تایید می نمایند، در حالیکه بسیاری از قطعه سازان داخلی در دو سال گذشته یا تعدیل نیرو انجام داده اند یا با کمترین ظرفیت در حال فراوری قطعه می باشند و آنهم در شرایطی است که پول قطعه های خود را از خودروسازان به سختی دریافت می نمایند.

به نظر می رسد وزارت صنعت باید هر چه سریعتر پیشنهاد ممنوعیت واردات 217 قلم کالایی که به هیات دولت داده را اجرایی کند، تا بیش از این فراورینمایندگان داخلی متضرر نشوند و همچنین ممنوعیت واردات قطعات خودروهای ایرانی که امکان فراوری قطعه آن در داخل کشور است را هم به این لیست اضافه کند.

منبع: مشرق

منبع: تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 651

به "قطعات چینی زینت بخش خودروهای ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعات چینی زینت بخش خودروهای ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید