مراکز تعویض پلاک چه زمانی بازگشایی می شوند؟ ، جزئیات فرایند نوبت دهی

به گزارش اخذ ویزا، رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از بازگشایی و فعالیت دائمی مراکز تعویض پلاک در تمام شرایط کرونایی از روز شنبه خبر داد.

مراکز تعویض پلاک چه زمانی بازگشایی می شوند؟ ، جزئیات فرایند نوبت دهی

خبرنگاران - سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا از بازگشایی دائمی مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری پلیس راهور در تمام مراکز کشور به صورت دائمی و در تمام شرایط مختلف کرونایی خبر داد.

سرهنگ محمدی در تشریح خبر فوق گفت: پلیس راهور ناجا با جلساتی که با وزارت کشور، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا داشت و پیگیری هایی که انجام شد در نهایت بازگشایی دائمی مراکز تعویض پلاک در شرایط مختلف حتی در شرایط قرمز کرونایی به تصویب رسید.

مراکز تعویض پلاک از چه زمانی بازگشایی می شوند؟

وی گفت: بر این اساس از روز وی درباره شماره گذاری خودروهای سنگین اعلام نمود: خودروهای سنگین در تهران در دو مرکز میثم و خاوران شماره گذاری می شدند اما از روز شنبه همه خودروهای سنگین فقط در مرکز خاوران پذیرش می شوند چرا که فضای اختصاص یافته به خودروهای سنگین در مرکز میثم برای توسعه خطوط شماره گذاری اینترنتی استفاده خواهد شد و همانطور که قبلا گفته شده مراکز میثم و خاوران به صورت پایلوت مرکز شماره گذاری اینترنتی هستند. شنبه تمامی مراکز تعویض پلاک در کل کشور باز هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که در شرایط قرمز کرونایی آیا فرایند کاری مراکز تغییری خواهند کرد یا نه؛ اعلام نمود: بنا بر مصوبات ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت این مراکز در شرایط قرمز اگرچه انجام پذیر است. اما با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود. بنابراین فعالیت این مراکز با 50 درصد ظرفیت انجام می شود.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا با بیان این مطلب که بازگشایی مراکز در شرایط مختلف کرونایی در راستای تسهیل و ارائه خدمت هرچه بیشتر به هموطنان است از متقاضیان در خواست کرد با مراجعه به سایت راهور 120 و سامانه نوبت دهی اینترنتی مرکز مد نظر و بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در زمان رزرو شده نه زودتر و نه دیرتر در مرکز مد نظر حضور پیدا کنند؛ همچنین از آوردن همراه اضافه خودداری کنند.

سرهنگ محمدی شرح داد: اگرچه با رعایت بیشتر فاصله گذاری اجتماعی در شهرهای قرمز و ظرفیت 50 درصدی تعداد پذیرش کمتر شده اما از آن طرف ساعت کاری افزوده شده تا متقاضیان بیشتری پذیرش شوند.

ساعات کاری مراکز تعویض پلاک

وی گفت: بر همین اساس ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از روز شنبه نهم مرداد از 7 صبح تا 15 می باشد.

سرهنگ محمدی با بیان این مطلب که سامانه نوبت دهی اینترنتی از هم اینک باز است و متقاضیان می توانند نوبت رزرو کنند در خصوص ازدحام احتمالی مراجعان و پر شدن سریع نوبت ها در سامانه نوبت دهی با توجه به تعطیلی های کرونایی گفت: از ساعت هشت هر روز صبح یک روز کاری نو به سامانه اضافه شده و نوبت های نو تزریق می شود.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا در خصوص اعتبار وکالتنامه های منقضی گفت: به تعداد روزهای تعطیلی مراکز تعویض پلاک در هر شهر به اعتبار وکالتنامه های منقضی به طور سیستم افزوده می شود؛بنابراین افراد هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی درباره شماره گذاری خودروهای سنگین اعلام نمود: خودروهای سنگین در تهران در دو مرکز میثم و خاوران شماره گذاری می شدند. اما از روز شنبه همه خودروهای سنگین فقط در مرکز خاوران پذیرش می شوند.

چرا که فضای اختصاص یافته به خودروهای سنگین در مرکز میثم برای توسعه خطوط شماره گذاری اینترنتی استفاده خواهد شد و همانطور که قبلا گفته شده مراکز میثم و خاوران به صورت پایلوت مرکز شماره گذاری اینترنتی هستند.

منبع: بیت ران
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1933

به "مراکز تعویض پلاک چه زمانی بازگشایی می شوند؟ ، جزئیات فرایند نوبت دهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز تعویض پلاک چه زمانی بازگشایی می شوند؟ ، جزئیات فرایند نوبت دهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید