مشهد برای یک نوجوان فضای تفریحی کافی ندارد

به گزارش اخذ ویزا، یک روانشناس خانواده گفت: در مشهد نیازمند فضایی هستیم که یک نوجوان، بتواند هیجاناتش را به شکل درست و سالمی تخلیه کند.

مشهد برای یک نوجوان فضای تفریحی کافی ندارد

الهه عزیزی در گفت وگو با اخذ ویزا، مطرح کرد: چیزی که در ذهن نوجوان امروزی به نظر نمی رسد به طور کلی اهمیت داشته باشد مسئله هویت است. اینکه نوجوان ها در این سن به دنبال این هستند که برای بزرگسالی خود، باید چه کار نمایند و چطور باید راستا خودشان را از والدین به صورت درستی جدا نمایند.

وی ادامه داد: نوجوان راستا ویژه خودش را در زندگی دنبال می نماید و در ذهن نوجوان امروزی آن چیزی که می گذرد باز هم به دلیل ماهیت هیجانی بودن دوره نوجوانی، یکی از مهم ترین مسائلی که مطرح می گردد، بحث احتیاج زیاد یک نوجوان به هیجان طلبی و تفریح است.

عزیزی با اشاره به اینکه ما فضاهای تفریحی به اندازه کافی برای یک نوجوان در مشهد نداریم، اعلام کرد: در مشهد احتیاجمند فضایی هستیم که یک نوجوان، بتواند هیجاناتش را به شکل درست و سالمی تخلیه کند. نوجوان اگر نتواند هیجاناتش را به شکل سالمی تخلیه کند، به سمت راه های ناسالمی برای تخلیه این هیجان خواهد رفت. مانند اعتیاد به مواد و حضور در جمع هایی که می تواند به آینده نوجوان لطمه بزند.

این روانشناس خانواده توضیح داد: اینکه چه سوالی در ذهن نوجوان می گذرد، می تواند در حوزه های مختلفی باشد و ذهن نوجوان نسبت به کودک تفاوت های مختلفی در زمینه های جسمی، روانی، عاطفی، معنوی، جنسی و سایر موارد دارد.

وی ادامه داد: نوجوانی که در شهر مشهد زندگی می نماید متوجه این است که محدودیت های خیلی بیشتری خصوصا از لحاظ تفریح دارد، اما در خصوص شهرهای کوچکتر شاید کنترل هیجانات یک نوجوان و اینکه آن نوجوان بخواهد براساس هیجاناتش عمل کند، راحت تر اتفاق بیفتد.

عزیزی اعلام کرد: چیزی که نباید از خاطرمان دور کنیم، بحث فضای مجازی و تاثیری است که این فضا در نزدیک کردن دنیای نوجوان ها در هر شهر و دیاری در این کشور دارد.

این روانشناس خانواده با بیان اینکه به مدد فضای مجازی، گاهی می بینیم که نوجوان ها در گروه هایی زیادی هستند، ادامه داد: گروه هایی که از شهرهای مختلف و حتی روستاها و شهرها با گرایش های خاصی جمع می شوند و مکان و زمان را رد می نمایند، همه در یک فضا گرد هم می آیند و این جاست که این فاصله ها کمتر می گردد. فضای مهمی به عنوان فضای مجازی به شدت می تواند مهم، معین نماینده و در عین حال آسیب زا هم باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 493

به "مشهد برای یک نوجوان فضای تفریحی کافی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهد برای یک نوجوان فضای تفریحی کافی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید