نجیب رزاق خواهان حفاظت پلیس مالزی از جانش شده است

به گزارش اخذ ویزا به نقل از رویترز، نجیب رزاق نخست وزیر پشین مالزی خواهان تأمین امنیت خود در برابر اقدامات اخیر پلیس این کشور شد.

نجیب رزاق خواهان حفاظت پلیس مالزی از جانش شده است

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

سخنگوی وی امروز در این خصوص اعلام نمود که نخست وزیر پشین مالزی از عدم امنیت خود در کشور در هراس بوده و خواهان حفاظت پلیس از جانش شده است.

به گفته سخنگوی نجیب رزاق، وی از بازرسی های مکرر پلیس از اماکن مرتبط با وی ناراحت بوده و تمامی اتهامات مطرح شده علیه خود در زمینه فساد اقتصادی را نیز رد می نماید.

این در حالیست که سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی آدینه گذشته اعلام نمود که مقادیر قابل توجهی اجناس گران قیمت را خانه مسکونی و از اماکن متعلق به نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور به دست آورده و همه آن ها را توقیف نموده است.

سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی در این باره به رسانه های خبری اعلام نموده بود که در این بازرسی، تعداد زیادی کیف زنانه گرانبها یافت شده که شماری از آنها پر از پول نقد، ارز خارجی، ساعت و جواهرات قیمتی بوده است.

این اقلام برای آنالیز بیشتر به مقر پلیس انتقال یافت.

خانه مسکونی و یک آپارتمان مجلل متعلق به نخست وزیر سابق از جمله مکان های بازرسی شده بوده است.

منابع پلیس مالزی گفته اند که در حال حاضر تخمین ارزش اقلام به دست آمده امکان پذیر نیست؛ اما به زودی در این مورد اطلاعیه ای صادر خواهد شد.

این در حالیست که چندی پیش خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی از حمله پلیس مالزی به ساختمان های مرتبط با نزدیکان نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور خبر داده بود.

هدف پلیس از این اقدام، به دست آوردن بعضی اسناد حساس اعلام شده که احتمال خروج آن ها از کشور احساس شده است.

لازم به ذکر است، پس از آنکه نجیب رزاق پس از شکست در انتخابات اعلام نموده بود که میخواهد به همراه همسرش برای مسافرت از مالزی خارج گردد، اداره مهاجرت مالزی اعلام نموده بود که وی ممنوع الخروج بود.

نجیب رزاق متهم به فساد اقتصادی 700 میلیون دلاری و سوء استفاده از منابع دولتی در سال 2015 است.

البته نجیب رزاق متهم به دریافت پول از عربستان سعودی نیز هست. گزارش ها حاکی از آن است که رزاق متهم به دریافت رشوه از عربستان سعودی برای تبلیغات در انتخابات پیشین شده بود. دادستانی مالزی اعلام نموده بود که رزاق مبلغ 681 میلیون دلار کمی پیش از انتخابات سال 2013 از عربستان سعودی دریافت نموده است.

نجیب رزاق در انتخابات اخیر مالزی نتوانست آرای کافی را به دست آورد و به این ترتیب ماهاتیر محمد سیاستمدار کهنه کار 92 ساله توانست در انتخابات پیروز گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 408

به "نجیب رزاق خواهان حفاظت پلیس مالزی از جانش شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجیب رزاق خواهان حفاظت پلیس مالزی از جانش شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید