پکن چگونه رتبه اول پیشرفت های دیجیتالی در دنیا را کسب کرد؟

به گزارش اخذ ویزا، رادیو بین المللی چین نوشت:چین در عرصه تحولات دیجیتالی و ساخت یک شهر هوشمند در صندلی پیشرو و خط مقدم دنیا حرکت می نماید؛ علت این صندلی چین این است که این کشور یک استراتژی ملی کل به جزء (top-down) دارد که بر اساس آن، دولت و بخش خصوصی این کشور به همکاری نزدیک با یکدیگر می پردازند و در آینده، بدنبال حمایت خدمات شبکه بلاکچین و ارز دیجیتال، یک نرم افزار سوپر اپلیکیشن در این کشور ایجاد می گردد که به انباشت حجم عظیمی از داده می پردازد و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

پکن چگونه رتبه اول پیشرفت های دیجیتالی در دنیا را کسب کرد؟

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

روال کار، زندگی و سرگرمی در جهان امروز در حال عبور از دوره تحولات دیجیتالی است و از یک فضای کاملا فیزیکی وارد یک تجربه آفلاین و آنلاین جامع شده است؛ این تجارب نیز در آینده ای نه چندان دور، به دارایی های دیجیتال (توکن) تبدیل می شوند و در قالب ارزهای رمزنگاری شده دیجیتال و یا پول رایج معامله خواهند شد و در حال حاضر، شهرهای سراسر جهان در تلاشند تا چگونگی بهره برداری هر چه بهتر از ارزش این داده ها را یاد بگیرند.

داده ها در جریان عبور و مرور مردم در مراکز خرید، انبارها و ادارات، فراوری می شوند و تحلیل این داده ها می تواند ارزش فراوری کند: داده های پرداختی می توانند به درک فرایند مصرف گروه های خاص مردمی یاری نمایند؛ داده های مسکن می تواند به مالکان خانه یاری کند تا مستاجر جدیدی پیدا نمایند؛ داده های سوپر اپلیکیشن می توانند جهت گسترش کانال های مصرف، یاری به مصرف نمایندگان جهت داشتن انتخابی راحت تر و تامین یک تجربه مصرف متنوع تر مورد استفاده قرار گیرند.

فراوری نمایندگان و توسعه دهندگان نرم افزار می توانند از این داده ها برای بهینه سازی استراتژی های پاپ آپ (نوعی تبلیغ آنلاین که در پنجره های کوچک تر و جدا از صفحه اصلی باز می شوند و در معرض دید کاربران اینترنتی قرار می گیرند) استفاده نمایند؛ سازندگان می توانند از این داده ها برای کاهش سانحه استفاده نمایند و مدیران نیز می توانند با یاری این داده ها به کاهش انتشار کربن و هزینه های بهره برداری بپردازند.

با استفاده از این داده ها، می توان به سازمان دهی هر چه بهتر فروشگاه ها، کالاها و خدمات در شهرها، جوامع و ساختمان ها پرداخت؛ این داده ها در عین حال می توانند قابلیت های عملکردی و خدمات جدیدی به ساختمان ها بدهند. در این بین، آن دسته از کسانی که نحوه استفاده از ابزارهای دیجیتالی را نمی دانند احتمالا آینده خود را از دست خواهند داد.

چین از اوایل سال 2015 میلادی، اجرای طرح های آزمایشی خود در راستای ساخت شهرهای هوشمند و بلاکچین را شروع کرد؛ امروزه این کشور در زمینه فناوری در حوزه املاک و مستغلات موسوم به proptech (پراپ تک) به مراتب از سایر کشورهای جهان پیش افتاده و همین پیشرفت چین، باعث برانگیختن احتیاط غربی ها شده است؛ فناوری املاک و مستغلات چین دو رکن دارد که یکی از آنها شبکه خدمات بلاکچین و دیگری یوان (رنمینبی) دیجیتال است.

به لطف شبکه خدمات بلاکچین و ارز دیجیتال، جهانی دیجیتالی آینده، امکان تجزیه و تحلیل و معاملات فراصنعتی را فراهم می سازد و بنابراین، یک پایگاه داده ای به مراتب غنی تر ایجاد خواهد شد؛ چین در این زمینه، به وضوح در صندلی پیشگام جهان قرار گرفته است و در حال حاضر، یک جهان دیجیتالی توکنیزه شده (تبدیل دارایی های مختلف به دارایی های دیجیتال موسوم به توکن) که از رنمینبی در معاملات استفاده می نماید، در حال ظهور است.

اکوسیستم دیجیتالی ایجاده شده توسط نرم افزارهای سوپر اپلیکیشنی مانند وی چت (WeChat) شرکت تنسنت (Tencent)، دینگ تاک (DingTalk) شرکت علی بابا و بستر ارتباطی فیشو (Feishu)، در چین می تواند به صورت ممتد کارکردهای جدیدی را به سناریوهای نرم افزارهای فعلی اضافه کند؛ این اپلیکیشن ها میلیون ها شرکت کوچک و متوسط و صدها میلیون کاربر را تحت پوشش خود قرار می دهند و جهت ایجاد یک اثربخشی گسترده و افزایش سریع بهره وری این شرکت ها کافی هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1782

به "پکن چگونه رتبه اول پیشرفت های دیجیتالی در دنیا را کسب کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن چگونه رتبه اول پیشرفت های دیجیتالی در دنیا را کسب کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید