کانادا اموال مصادره شده ایران را فروخت

به گزارش اخذ ویزا، منابع کانادایی از فروش ده ها میلیون دلار از اموال مصادره شده ایران در این کشور توسط دولت اُتاوا و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر دنیا خبر دادند.

کانادا اموال مصادره شده ایران را فروخت

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

وبگاه گلوبال نیوز گزارش داد به سندی که اخیرا (ماه گذشته) در دیوان عالی اُنتاریو ارائه شده، دست پیدا نموده که نشان می دهد قربانیان [ادعایی] تروریسم، هر کدام بخشی از مبلغ فروش ساختمان های ایران در دو شهر اتاوا و تورنتو را دریافت نموده اند.

بر اساس این گزارش، سند مذکور نشان می دهد اموال فروخته شده بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند.

شرکت آلبرت گلمان در تاریخ هفتم آگوست به دیوان عالی کانادا خبر داد: توزیع پول ها بین طلبکارانی که از سوی دادگاه اعلام شدند، انجام شد. وکیل یکی از آن قربانیان ادعایی نیز دریافت این پول ها را تایید کرد.

یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت 26.5 میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد.

ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت 1.85 میلیون دلار فروش رفت.

گروه موسوم به ائتلاف کانادایی ضد تروریسم با ابراز خرسندی از فروش اموال ایران در کانادا، به طرز مضحکی مدعی شد: رژیم ایران ده ها میلیارد دلار بودجه به سازمان های تروریستی ارائه می نماید که جان انسان های بی گناه از جمله کانادایی ها را می گیرند.

دولت محافظه کار پیشین کانادا در سال 2012 قانونی تصویب کرد که به تبع آن شهروندان این کشور می توانند خواهان مصادره و فروش اموال ایران جهت پرداخت غرامت قربانیان تروریسم شوند که اکنون با فروش دو ساختمان مذکور به نظر این قانون دیگر به سرانجام راه رسیده است.

دولت جمهوری اسلامی ایران از چند سال پیش با سیاسی خواندن فرایند قضایی جهت مصادره اموال خود، یک شرکت حقوقی را برای اعتراض به دیوان انتاریو استخدام کرد.

گلوبال نیوز در ادامه می نویسد که علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ 2.6 میلیون دلار نیز از حساب های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است.

دولت کانادا در سال 2012 به بهانه حمایت ایران از دولت سوریه در برابر تروریست ها، روابط دیپلماتیک با تهران را برهم زد و تاکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 552

به "کانادا اموال مصادره شده ایران را فروخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا اموال مصادره شده ایران را فروخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید