اهدای اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی کاشانی به بیماران نیازمند

به گزارش اخذ ویزا، اعضای بدن دو بیمار مرگ مغزی اهل کاشان در طول یک هفته اخیر با رضایت اعضای خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.

اهدای اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی کاشانی به بیماران نیازمند

به گزارش از ، محمد حاجی جعفری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان امروزدر جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت اهدای عضو در تعالیم اجتماعی و مذهبی گفت: با اهدای اعضای هر بیمار مرگ مغزی امکان نجات یک تا هشت بیمار نیازمند میسر می شود.

او با بیان اینکه در طول یک هفته اخیر اعضای بدن دو کاشانی به بیماران نیازمند اهدا شد، ابراز داشت: در اولین مورد اعضای بدن مرحوم سیدمصطفی جهانتاب، نوجوان 18 ساله که به دلیل سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به برخی از بیماران نیازمند اهدا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اهدای قلب، کلیه ها و کبد این نوجوان به بیماران نیازمند شرح داد: خوشبختانه خانواده این مرحوم با اتخاذ تصمیمی سریع و به موقع باعث شدند که جان چند بیمار دیگر نجات پیدا کند.

او خاطرنشان کرد: در بیماران مرگ مغزی اعضای بدن با دارو های خاص ممکن است قابلیت عملکرد خود را حفظ کنند و به همین دلیل اتخاذ تصمیم سریع در اهدای عضو می تواند باعث حفظ کارایی اعضا شود.

حاجی جعفری دومین مورد به اهدای عضو را متعلق به یک مرد 62 ساله کاشانی دانست و بیان داشت: این فرد به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده بود که با وجود تلاش پزشکان متأسفانه به مرگ مغزی مبتلا شد.

او با اشاره به اینکه با رضایت خانواده این فرد کبد و نسوج آن برای درمان بیماران نیازمند به آن ها اهدا شد، افزود: طبق برآورد های اجرا شده اهدای نسوج به بیماران نیازمند می تواند کیفیت زندگی 58 بیمار را ارتقا دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از جمله روش های دریافت کارت اهدای عضو مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center برای اخذ کارت اهدای عضو است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1961

به "اهدای اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی کاشانی به بیماران نیازمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی کاشانی به بیماران نیازمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید