تعاونی ها نقدینگی های مردم را راهنمایی و منابع خرد آنها را به سمت فراوری ببرند

به گزارش اخذ ویزا، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تعاونی ها می توانند نقدینگی های مردم را راهنمایی و منابع خرد آنها را جذب و به سمت فراوری و رونق ببرند نه تخریب، گفت: وجود پنج هزار تعاونی در فارس به معنای پنج هزار کانون اقتصادی است که می توانند نقدینگی ها را جمع نمایند.

تعاونی ها نقدینگی های مردم را راهنمایی و منابع خرد آنها را به سمت فراوری ببرند

به گزارش خبرنگاران ، سید حمید کلانتری یکشنبه 18 شهریور در آیین تجلیل از تعاونی های برتر استان بیان نمود: مسائل اقتصادی به ویژه نوسانات حاصل از تغییر نرخ ارز و دلار نقل محافل گردیده که البته بسیار ناراحت نماینده است؛ چرا که بلافاصله آثار آن بر روی زندگی مردم مشاهده می گردد .

وی اضافه نمود: بیش از 80 درصد مسائل اقتصادی کشور ناخواسته بوده اما مابقی بر اثر بی توجهی حادث گردیده است .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگرچه ایران کشوری بزرگ با تنوع اقلیمی و شرایط متنوع است اما اطمینان داریم که در سایه همدلی، رفاقت، روحیه تعاون، صمیمیت و دوستی می توان با برنامه ریزی صحیح مسائل را حل کرد .

کلانتری اظهار داشت: منابع انرژی، اجتماعی، علمی، انسانی به اندازه کافی در کشور وجود دارد که با بهره گیری عالمانه از آنها می توان شرایط سخت اقتصادی فعلی را پشت سر گذاشت .

وی با تاکید بر بازگشت اعتماد بین مردم با دولت و نظام، مطرح کرد: مردم ما آمادگی ندارند که با رفتارهای نادرست شرایط را برای گسترش ناامنی و مسائل بیشتر نمایند .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه در این اندیشه هستند که ایران اسلامی سربلند گردد و فقر کاهش یابد، گفت: یکی از مسائل ناشی از افزایش نرخ ارز و دلار نقدینگی بالا (حدود 600 هزار میلیارد تومان) است که در اختیار مردم است که به سهم خود باعث ناامنی در فضای اقتصادی می گردد .

کلانتری تاکید نمود که رانت خواری هایی که از آب های گل آلود ایجاد می گردد باید با برخورد قاطع قوه قضاییه و مجریه روبرو شوند .

وی ادامه داد: باید با تدبیر وبرنامه ریزی، تعاملات بین المللی و فعال سازی ظرفیت های داخلی فضای رفاقت و کار و کوشش و سازندگی را ایجاد کنیم .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه کارکرد تعاون یک مفهوم عام و خاص دارد، گفت: باید شرکت های تعاونی خاص را راه اندازی کنیم و تنها محدود به تعاونی های مصرف نشوند .

کلانتری اظهار داشت: شرکت های تعاونی می توانند محور توسعه صادرات غیرنفتی کشور شوند .

وی همچنین تاکید نمود که تعاونی های تامین احتیاج تولیدنمایندگان و طرح تعاون روستا باید افزایش یایند تا شاهد توسعه اقصادی بیش از گذشته باشیم .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهان تغییر نگاه ها به تعاون و تعاونی ها شد و گفت: همه فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند تعاونی تشکیل دهند، تعاونی ها محدود به یک قشر خاص نیست بلکه همه گرایش های شغلی، صنعتی، کشاورزی، آی تی و آی سی تی می توانند در آنها ورود نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 40

به "تعاونی ها نقدینگی های مردم را راهنمایی و منابع خرد آنها را به سمت فراوری ببرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعاونی ها نقدینگی های مردم را راهنمایی و منابع خرد آنها را به سمت فراوری ببرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید