حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس منوط به دریافت گواهی سلامت است

به گزارش اخذ ویزا، مدیر پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: پس از اعلام رسمی از سوی دولت و هیات رئیسه دانشگاه در پروتکل آغاز فعالیت، دانشجویان ملزم به دریافت از مرکز بهداشت و درمان دانشگاه هستند.

حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس منوط به دریافت گواهی سلامت است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در دبیرستان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانجشجو به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، علی جعفریان دهکردی مدیر پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس در دومین نشست ستاد مطلع سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در دانشگاه تربیت مدرس، گفت: در جهت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شیوه نامه انجام خدمات حوزه پژوهشی و فناوری ابلاغ و موارد دورکاری و حضور حداقلی کارمندان در مجموعه مورد توجه نهاده شد و مجوز دفاع به صورت مجازی صادر شد.

شروع فعالیت دانشجویان منوط به تایید کمیته ایمنی دانشگاه

وی اضافه کرد: در خصوص چگونگی برگزار جلسات دفاع مجازی نیز در حال حاضر محدودیتی در خصوص استفاده از بستر خاصی ابلاغ نشده و دستورالعمل برگزاری جلسات دفاع مجازی به زودی اعلام می گردد. همچنین پروتکلی برای چگونگی شروع فعالیت دانشجویان پس از اعلام رسمی از سوی دولت و هیات رییسه دانشگاه نیز تهیه کردیم که در آن وظایف بخش های مختلف بر مبنای قوانین HSE معین شده و تعداد، زمان و نحوه حضور دانشجویان در آزمایشگاه و اولویت بندی حضور دانشجویان و در اختیار گذاشتن ماسک، دستکش و الکل به دانشجویان و ... در آن لحاظ شده است.

جعفریان توضیح داد: در این پروتکل شروع فعالیت دانشجویان منوط به دریافت گواهی سلامت از مرکز بهداشت و درمان دانشگاه می باشد که باید به تایید کمیته ایمنی دانشکده نیز برسد.

لزوم تب سنجی مداوم و منظم در مبادی ورودی دانشگاه

در ادامه دکتر سلیمانجاهی مدیر گروه ویروس شناسی دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی گفت: سامانه خوداظهاری جهت آنالیز سلامت دانشگاهیان باید به صورتی باشد که فرد با انجام سه کلیک بتواند شرایط خود را اعلام نمایند و احتیاج به پرکردن مرتب اطلاعات افراد نباشد.

وی در ادامه بر لزوم تب سنجی مداوم و منظم در مبادی ورودی دانشگاه تاکید نمود و گفت: این مساله باید به صورت منظم انجام گردد تا در تعاملات روزانه با همکاران از آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشیم.

وی اضافه کرد: کارکنانی که حضور آن ها در دانشگاه الزامی نیست نباید به دلیل اضافه کار و سایر موارد در دانشگاه حضور یابند و مساله دورکاری باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. همچنین دادن ماسک و دستکش به کارکنان شرکتی و الزام به استفاده از آن ها در محیط دانشگاه باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه خاکپور مدیر امور اداری دانشگاه تربیت مدرس نیز تاکید نمود: به دلیل آنکه ضدعفونی بخش های مختلف دانشگاه از سوی کارکنان خدماتی صورت می گیرد، حضور بسیاری از آن ها در دانشگاه الزامی است و به کارکنان به ویژه کارکنان خدماتی و شرکتی ماسک و دستکش داده می گردد و حتما در خصوص استفاده از آن و رعایت نکات بهداشتی نظارت صورت می گیرد.

افراد با درجه حرارت بالا اجازه ورود به دانشگاه ندارند

در ادامه صیفی مدیر حراست دانشگاه نیز اظهار کرد: حضور یکی از پرسنل مرکز بهداشت در کنار نیرو های نگهبانی در ورودی اصلی، برای تب سنجی و ارائه نکات بهداشتی به دانشگاهیان قطعا تاثیر بیشتری خواهد داشت. با این حال در مواردی که افراد تب سنجی شده و درجه حرارت بدن آن ها بالاتر از حد معین شده بود اجازه ورود به دانشگاه داده نشد و به مرکز بهداشت و درمان ارجاع داده شدند.

وی در انتها گفت: شرایط از نظر روحی و روانی و نوع برخورد با افراد مشکوک به ویروس کرونا به گونه ای باشد که سبب پنهان کاری از سوی افراد نگردد و حتما افرادی که در خود حتی علایم خفیف سرماخوردگی را احساس می نمایند از ورود به دانشگاه خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 3 تیر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 974

به "حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس منوط به دریافت گواهی سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس منوط به دریافت گواهی سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید