خبرنگاران صاحبان صنایع زرند به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند

به گزارش اخذ ویزا، کرمان - خبرنگاران - مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه مسائل اجتماعی تنها بر عهده یک دستگاه نیست بلکه تمام دستگاه های اجرایی باید پای کار باشند گفت: صاحبان صنایع زرند باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال این شهرستان عمل نمایند.

خبرنگاران صاحبان صنایع زرند به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند

به گزارش خبرنگاران، عباس صادق زاده روز شنبه در ملاقات با نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اهتمام نمایندگان منتخب مردم این استان به مسائل اجتماعی و همراهی موثر آنان با اهداف و فعالیت های متعدد بهزیستی در حوزه های پیشگیری و اجتماعی به مسائل روز اجتماعی حال حاضر اشاره نمود.

وی اضافه کرد: بسیاری از مسائل و معضلاتی که اکنون در سطح جامعه از جمله وجود بچه ها کار، معتادین متجاهر و غیره شاهد هستیم در صورت هم افزایی و مسئولیت پذیری پر رنگتر همه مجموعه های مرتبط قابل کنترل و ساماندهی است.

وی گفت: در هیچ شرایطی نمی توان برطرف اینگونه مسائل را تنها به عهده یک دستگاه یا مجموعه خاص گذاشت و همکاری و همراهی همه دست اندرکاران حاکمیتی و مردمی لازمه اثربخش بودن اقدامات در این حوزه خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به نقش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وضع قوانین مرتبط با مسائل اجتماعی و رایزنی با مسئولان رده بالای کشور در حل و فصل این مسائل گفت: همراهی مسئولان تاثیر گذار از جمله نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در کنترل آسیب های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی به اهمیت توجه به مسئولیت اجتماعی از سوی صاحبان صنایع و بنگاه های مالی اشاره نمود و اضافه کرد: زرند از جمله شهرهایی است که به همت نماینده سابق این شهر به سمت صنعتی شدن پیش رفت و هم اکنون به عنوان یکی از قطب های صنعت کشور مطرح است.

وی ادامه داد: اما باید به این نکته واقف باشیم که صنعتی شدن؛ آسیب های خاص خود را دارد و صاحبان و کارفرمایان صنایع باید به مسئولیت خود در قبال مسائل اجتماعی و فرهنگی زرند عمل نمایند و با ورود به مسائل پیشگیرانه از جمله گسترش ورزش و غیره به کنترل آسیب ها در این شهر یاری نمایند.

صادق زاده با بیان اینکه مسائلی مانند اعتیاد خصوصا در کارخانه ها و مراکز صنعتی در حالی گسترش است گفت: ضروری است کارفرمایان و صاحبان صنایع در شهرهای صنعتی از جمله زرند به موضوع پیشگیری از شیوع و گسترش اعتیاد در بین کارکنان خود اهمیت ویژه داده و همچنین در مشارکت در کنترل این موضوع در سطح جامعه توجه مسئولانه داشته باشند

وی بیان نمود: در زرند به لحاظ احتیاج اجتماعی که احساس می شد با پیگیری و کوشش کارشناسان بهزیستی و همکاری فرمانداری و سایر مجموعه های ذیربط، دبیر خانه شورای اجتماعی زرند تشکیل شد که در پی آن پیگیر ارتقای زیرساخت های لازم در حوزه پیشگیری از جمله گسترش و ارتقای سطح علمی مراکز مشاوره ای در این شهرستان به منظور کنترل و کاهش آسیب ها و ارائه سایر خدمات اجتماعی مورد احتیاج هستیم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این ملاقات با تقدیر از کوشش های ارزشمند بهزیستی ضمن تایید مسائل عنوان شده ، کوشش های صورت پذیرفته در سطح شهرستان زرند را قابل قبول دانست و اضافه کرد : با تمام توان به منظور ارتقای سطح سلامت اجتماعی در استان کرمان به خصوص شهرستان های زرند و کوهبنان هستیم و در این جهت از هیچ گونه همکاری مورد احتیاج مجموعه های همچون بهزیستی دریغ نخواهیم کرد.

عفت شریعتی اضافه کرد: تمام کوشش من در این دوره این است که گرد محرومیت و فقر را از گونه مردمان کوهبنان و زرند بزدایم و دراین خصوص بهزیستی می تواند یاری بسیار زیادی به ما بکند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1547

به "خبرنگاران صاحبان صنایع زرند به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صاحبان صنایع زرند به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید