شمخانی: بدون برطرف ریشه های بحران در منطقه نمی توان به کاهش تنش های موجود امیدوار بود

به گزارش اخذ ویزا، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت سیاست راهبردی ایران، کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و برطرف بحران های منطقه ای به وسیله مصاحبه است.

شمخانی: بدون برطرف ریشه های بحران در منطقه نمی توان به کاهش تنش های موجود امیدوار بود

به گزارش اخذ ویزا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: بحران یمن که بیش از 50 ماه از شکل گیری آن به دلیل تداوم تجاوز نظامی عربستان به این کشور سپری شده است، هیچ گونه راه چاره نظامی نداشته و تنها در چارچوب تبادل نظرهای یمنی یمنی و بدون دخالت طرفهای ثالث قابل اتمام است.

وی اضافه نمود: دفاع همه جانبه مردم ستم دیده یمن دربرابر تجاوز خارجی و کشتار بی رحمانه شهروندان این کشور، حق مشروع و قانونی آنها بوده و واکنشی طبیعی به بی رحمی متجاوزین است. سلاح های ارتش یمن توسط خودشان طراحی و ساخته می گردد و منتسب نمودن آن به کشورهای دیگر، فرار به جلو به منظور عدم پاسخگویی در اتلاف منابع برای خرید تجهیزات پیشرفته و غیرمؤثر نظامی از کشورهای غربی است.

شمخانی تأکید کرد: سیاست راهبردی ایران، کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و برطرف بحران های منطقه ای به وسیله تبادل نظر است لیکن با آمادگی کامل هرگونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافع جمهوری اسلامی را زیر نظر داشته و به شدیدترین وجه که می تواند موجب شگفتی متجاوزین باشد به شرارتهای احتمالی پاسخ قاطع و همه جانبه خواهد داد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 399

به "شمخانی: بدون برطرف ریشه های بحران در منطقه نمی توان به کاهش تنش های موجود امیدوار بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: بدون برطرف ریشه های بحران در منطقه نمی توان به کاهش تنش های موجود امیدوار بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید