محاکمه دختر دانشجو به اتهام اسیدپاشی روی مرد جوان

به گزارش اخذ ویزا، کوشش برای جلب رضایت مرد جوانی که از سوی دختری مورد سوء قصد قرار گرفته و با اسید سوزانده شده است، به جایی نرسید و قضات دختر جوان را مورد محاکمه قرار دادند.

محاکمه دختر دانشجو به اتهام اسیدپاشی روی مرد جوان

به گزارش شرق، اسیدپاشی روی مرد جوان سه سال قبل رخ داد. زمانی که مرد جوان خود را به بیمارستان رساند، گفت با اسید سوزانده شده است اما از شخص خاصی شکایتی ندارد و نمی داند چه کسی این کار را نموده است. این در حالی بود که در همان ساعات و همان روز دختری در یک بیمارستان دیگر بستری شد که مدعی بود با اسید سوزانده شده است. این دختر که با تاکسی خود را به بیمارستان رسانده بود، مدعی شد نمی داند چه اتفاقی افتاده است. گزارش دو مورد اسیدپاشی مأموران را مشکوک کرد و در نهایت مرد جوان توضیحاتی را داد. او گفت: من با دختر جوانی رابطه داشتم و بعد از اینکه این رابطه تمام شد، دختر جوان نمی خواست از من جدا گردد به همین خاطر مرا با اسید سوزاند.

با شکایت این مرد، دختر جوان تحت بازپرسی نهاده شد و گفت: ما هر دو دانشجو بودیم که با هم آشنا شدیم. او در رشته بهتری نسبت به من درس می خواند، ولی چون هر دو در یک دانشکده بودیم با هم آشنا شدیم و ارتباط برقرار کردیم. پسر جوان من را به خانه اش دعوت کرد؛ قصد داشت با من رابطه داشته باشد که من قبول نکردم. او اسید آورد تا روی من اسید بپاشد؛ من اول متوجه نشدم اما روی صورتم اسید پاشید. من با او درگیر شدم و از اسیدی که دستش بود روی خودش هم ریخته شد.

با توجه به شکایت مطرح شده و شدت آسیب دیدگی مرد جوان، دختر دانشجو بازداشت شد. او قبول نکرد اسیدپاشی نموده و همچنان روی ادعای خودش مبنی بر اینکه اسید متعلق به مرد جوان بوده و خودش با اسید سوخته است، پافشاری کرد. در نهایت با نظریه پزشکی قانونی و سایر مدارک به دست آمده، کیفرخواست علیه دختر صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا کیفرخواست علیه دختر جوان خوانده شد.

قاضی متین استوار، رئیس شعبه 10، بعد از قرائت کیفرخواست گفت: قبل از اینکه وارد رسیدگی شوم به حسب وظیفه شرعی هر دو طرف را به مصالحه دعوت می کنم. خداوند مصالحه و گذشت را توصیه نموده است و من هم توصیه می کنم شاکی با توجه به جوان بودن متهم نسبت به او گذشت داشته باشد. او سپس چند دقیقه تنفس خاطرنشان کرد تا طرفین با هم صحبت نمایند تا به مصالحه برسند.

با توجه به اینکه وکلای طرفین با هم صحبت کردند و به نتیجه نرسیدند، جلسه رسیدگی شروع شد و شاکی درخواست مجازات برای متهم کرد. او گفت: من بیش از 70 بار زیر عمل جراحی رفتم و دو ماه در بخش آی سی یو بستری بودم. هر روز پوست قسمت های سوخته را می نمایدند و ضد عفونی می کردند تا پوست جدید بیاید و عفونت نکند. هیچ کس نمی داند من چه دردی کشیدم.

سپس متهم در صندلی نهاده شد؛ او اتهام را رد کرد و گفت: من و شاکی با هم ارتباط داشتیم. من از شهرستان به تهران آمده بودم و در تهران درس می خواندم. مدتی با هم در ارتباط بودیم. به اصرار او در تعطیلات نیز به تهران آمدم و به خانه مرد جوان رفتم. تازه رسیده بودیم که زنگ در خانه را زدند. مرد جوان گفت یکی از همکارانش است و از من خواست به طبقه بالا بروم. من به پشت بام خانه رفتم و منتظر شدم همکارش که یک خانم بود، برود. وقتی او رفت و من دوباره به خانه برگشتم، مرد جوان از من خواست با او رابطه داشته باشم. من قبول نکردم. او به من گفت در تهران نباید این طور زندگی کرد، باز قبول نکردم. به دستشویی رفت و وقتی برگشت در دستش یک بطری بود. او دوباره درخواستش را بیان کرد. وقتی من قبول نکردم آنچه را در بطری بود، روی من ریخت. من بطری را از او گرفتم و حین درگیری مابقی مایع داخل بطری ریخت و مرد جوان در آن غلت زد؛ همین باعث سوختگی شد.

قاضی به دختر جوان گفت: اگر تو اسید نپاشیده باشی و مرد جوان خودش سوخته باشد، نباید همه قسمت های صورت و پشت سرش بسوزد. او که روی صورت خودش اسید نپاشیده است. اگر این طور باشد اسید باید روی بدنش یا شانه هایش بریزد؛ این حرف های تو با واقعیت مطابقت ندارد. ضمن اینکه گفته ای در حالت نشسته بودی که اسید ریخته شد؛ اگر حالت نشسته باشد که نباید ساق پای تو که روی آن نشسته بودی بسوزد؛ ساق پا زیر بدن تو قرار داشته است.

دختر جوان نتوانست پاسخ درستی به سؤالات قاضی بدهد و گفت: من اسید نپاشیدم؛ این حرف را قبول ندارم.

او مدعی شد پلک و گونه اش پیوند زده شده است که در این هنگام قاضی گفت چطور به صورت تو پیوند زده شده است؟ چطور هیچ اثر سوختگی روی صورت تو نیست؟ دختر جوان باز هم نتوانست پاسخی به این سؤال بدهد. بعد از گفته های این دختر و بیان دفاعیاتش قضات برای تصمیم گیری در این خصوص وارد شور شدند.

دختر جوان در خارج از دادگاه در گفت وگو با خبرنگار ما بار دیگر ادعای خودش را تکرار کرد و درخصوص زندگی شخصی اش گفت: من از روستایی در غرب کشور به تهران آمدم. دانشگاه قبول شده بودم و داشتم درس می خواندم که با این پسر آشنا شدم و بعد از آن همه چیز خراب شد. رابطه ما ادامه داشت و من نمی خواستم رابطه ام بیشتر از این باشد اما پسر جوان روی من اسید پاشید؛ زندگی ام خراب شد. پدرم این موضوع را فهمید و من از طرف خانواده ام طرد شدم. زندانی شدم و پدرم دنبال کارهایم نبود. او گفت تو رفتی تهران درس بخوانی و قول دادی زن موفقی شوی اما با پسرها وارد رابطه شدی و آبروی من و برادرانت را بردی، من کاری برای تو نمی کنم. هنوز هم وقتی با من حرف می زند به من سرکوفت می زند و فقط مادرم است که به من یاری می نماید. زندگی من با این اتفاق نابود شد. من هیچ چیز ندارم که به مرد جوان بدهم تا رضایت بدهد و هیچ کاری هم نمی توانم بکنم.

دختر جوان در حالی ادعاهایی را علیه شاکی مطرح می نماید که این ادعاها ثابت نشده و خود او به عنوان متهم در انتظار رأی قضات است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1592

به "محاکمه دختر دانشجو به اتهام اسیدپاشی روی مرد جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه دختر دانشجو به اتهام اسیدپاشی روی مرد جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید