چرا علائم امیکرون از دلتا ملایم تر است؟

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - امیکرون، سویه ای از بطن ویروس سارس کوو 2 است که به علت علائم خفیف تر ابتلا به آن، واریانت ملایم نیز خوانده می گردد و به نظر می رسد که فرایند شدید بیماری کووید 19 در ابتلا به این سویه به ندرت دیده می گردد، اما چرا؟

چرا علائم امیکرون از دلتا ملایم تر است؟

به گزارش ایسنا، ملایم بودن علائم ابتلا به امیکرون، سویه نوپدید کرونا نسبت به دلتا، متخصصان علوم پزشکی در فرانکفورت آلمان و دانشگاه کنت انگلیس را بر آن داشته تا این راز سر به مهر را بگشایند.

طبق نتایجی که این تیم تخصصی در مجله سل ریسرچ منتشر نموده است، آزمایش های سلولی نشان داده اند که امیکرون در مقایسه با دلتا به ویژه در مقابل اینترفرون ها حساس است.

اینترفرون ها، پروتئین هایی هستند که سلول های آلوده به ویروس از خود آزاد می سازند تا سیستم ایمنی را تحریک نموده و بدن را در مقابله با این عامل بیماری زا مقاوم سازند.

مارتین مایکلیس از دانشکده علوم زیستی دانشگاه کنت می گوید: ظاهرا امیکرون برخلاف دلتا نمی تواند جلوی فراوری و ترشح اینترفرون ها را در سلول های آلوده بگیرد.

سلول های آلوده به ویروس، اینترفرون های مشخصی را فراوری و ترشح می نمایند که این پروتئین ها می توانند به عنوان مواد پیغام رسان، سلول های دیگر را از نفوذ عامل بیماری زا مطلع سازند.

اینترفرون ها برای واکنش های ایمنی غیراختصاصی و خیلی سریع مهم هستند. پاسخ ایمنی غیراختصاصی با واکنش ایمنی اختصاصی که به زمان بیش تری برای پیدایش احتیاج دارد، فرق دارد.

اثربخشی داروهای بیماری کووید 19 علیه امیکرون

بنابر گزارش دویچه وله، در این آزمایشات بعلاوه اثربخشی داروهای بیماری کووید 19 علیه امیکرون مورد مقایسه نهاده شد.

به گفته متخصصان، تمامی هشت ماده مهم دارویی علیه این بیماری در برابر امیکرون نیز مانند دلتا اثربخشی مشابهی از خود نشان داده اند.

ییندریش سیناتل پژوهشگر مؤسسه ویروس شناسی پزشکی دانشگاه گوته فرانکفورت گفت: این آنالیز این امید را ایجاد نموده که کوشش های فوق العاده ای که در راه کشف داروهای کووید 19 اجرا شده بی فایده نبوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2162

به "چرا علائم امیکرون از دلتا ملایم تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا علائم امیکرون از دلتا ملایم تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید